Asseco Resovia przegrała z Trentino! Niewykorzystana szansa w drugim secie

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów Karol Kłos i Stephen Boyer oraz Kamil Rychlicki z Trentino Itas podczas meczu grupy B Ligi Mistrzów.

Asseco Resovia przegrała z Itas Trentino 0:3 w meczu 3. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Gospodarze mieli szansę na wygraną w drugim secie, ale w rywalizacji na przewagi górą była drużyna z Włoch. To druga porażka siatkarzy z Rzeszowa w tych rozgrywkach – we wcześniejszych spotkaniach ulegli 1:3 Tours VB i pokonali 3:0 ACH Volley Lublana.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, przewagę zaczęli budować siatkarze Trentino (9:11, 10:13, 12:17). Goście byli skuteczniejsi w ofensywie, lepiej prezentowali się również w polu zagrywki. Gdy asem serwisowym popisał się Daniele Lavia, było 14:20. Rzeszowianie jeszcze odpowiedzieli asem Klemen Cebulj (18:21), efektownym blokiem (20:23), ale przyjezdni utrzymali przewagę. Seta zamknął skutecznym atakiem Kamil Rychlicki (21:25).

Siatkarze z Trydentu lepiej rozpoczęli drugą partię (3:6). Rzeszowianie szybko złapali kontakt (7:8 po asie Fabiana Drzyzgi), a później odrobili straty (9:9). W dalszej części seta nie brakowało efektownych akcji, zaciętych wymian, a gospodarze uzyskali przewagę (18:16, 21:19). Asseco Resovia miała piłkę setową (24:23), ale Lavia doprowadził do rywalizacji na przewagi. W niej Yacine Louati dwukrotnie posłał piłkę w aut (24:26). Bardzo dobry set rzeszowian, ale końcówkę lepiej rozwiązali goście...

Zdeprymowani gospodarze słabo rozpoczęli kolejnego seta (1:5, 4:8). W dalszej jego części próbowali nawiązać walkę, ale Trentino Volley grało skutecznie i utrzymywało przewagę. W środkowej części seta wynik wyraźnie się rozjechał (13:20). W końcówce Asseco Resovia wygrała kilka akcji, ale straty były zbyt duże. Alessandro Michieletto wywalczył piłkę meczową (19:24), a brakujący punkt dołożył atakiem blok-aut Lavia (20:25).

Skrót meczu Asseco Resovia - Trentino:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (12) – Asseco Resovia; Daniele Lavia (12), Kamil Rychlicki (10), Alessandro Michieletto (10) – Itas Trentino. MVP: Daniele Lavia (11/21 = 52% skuteczności w ataku + 1 as).

Asseco Resovia – Itas Trentino 0:3 (21:25, 24:26, 20:25)

Resovia: Yacine Louati, Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Michał Potera, Adrian Staszewski, Krzysztof Rejno. Trener: Giampaolo Medei.
Trentino: Marko Podrascanin, Riccardo Sbertoli, Daniele Lavia, Jan Kozamernik, Kamil Rychlicki, Alessandro Michieletto – Gabriele Laurenzano (libero) oraz Wout D’Heer. Trener: Fabio Soli.