Bartosz Kurek znów zagrał i awansował do finału!

Bartosz Kurek w niedzielę powalczy ze swoją drużyną Wolfdogs Nagoya o triumf w Pucharze Cesarza

Dobre wiadomości dotyczące Bartosza Kurka. Kapitan reprezentacji Polski, który w ostatnim meczu ligowym Wolfdogs Nagoya zszedł z boiska z powodu problemów zdrowotnych, w spotkaniu półfinałowym japońskiego Pucharu Cesarza wrócił do gry. Jego drużyna pokonała 3:1 ekipę Toray Arrows i awansowała do finału turnieju.

W rozegranym na początku grudnia meczu V League pomiędzy ekipą z Nagoi a JT Thunders Hiroszima Kurek zagrał w dwóch pierwszych setach, natomiast na trzecią partię już nie wyszedł. Bez Polaka w składzie Wolfdogs przegrali trzy kolejne partie i całe spotkanie 2:3.

Zejście z boiska Kurka wzbudziło obawy o jego sytuację zdrowotną, ale sam zawodnik szybko uspokoił kibiców. "Gratulacje dla JT Thunders. Udowadniają, że są lepszą drużyną od nas, ale wciąż mamy wiele szans na poprawę w tym sezonie. Jeśli chodzi o mnie - mała przerwa na drodze, mam nadzieję, że w krótkim czasie wyzdrowieję" - napisał Kurek na Instagramie.

Rozegrany w sobotę półfinał Pucharu Cesarza pokazał, że ze zdrowiem 35-latka jest już w porządku. Atakujący Wolfdogs pojawił się na boisku w spotkaniu przeciwko Toray Arrows, a jego drużyna po twardej walce pokonała ekipę z Mishime 3:1. Najwięcej emocji dostarczył ostatni set tego starcia, wygrany przez Wolfdogs 34:32.

Finałowym rywalem zespołu Kurka będzie Panasonic Panthers. Drużyna prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Francji, mistrza olimpijskiego z Tokio Laurent Tilliego, w swoim półfinale pokonała JT Thunders 3:0.

Mecz decydujący o zwycięstwie w Pucharze Cesarza 2023 zostanie rozegrany w niedzielę.

Kurek już raz triumfował w barwach Wolfdogs Nagoya w Pucharze Cesarza - w 2021 roku. Został wówczas wybrany najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Przed rokiem turniej wygrała drużyna JTEKT Stings.