Zdecydowane zwycięstwo! Jastrzębski Węgiel nadal liderem tabeli PlusLigi

Jastrzębski Węgiel wygrał jedenasty mecz w sezonie.

W spotkaniu 12. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Dzięki tej wygranej jastrzębianie utrzymali się na pierwszej pozycji w tabeli i o jeden punkt wyprzedzają Projekt Warszawa, który w tej kolejce odniósł zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu.

Po udanym otwarciu jastrzębian (5:1), goście złapali punktowy kontakt (7:6), ale dalsza część pierwszego seta toczyła się pod dyktando mistrzów Polski. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej prezentowali się w polu serwisowym i powiększali przewagę (13:7, 20:12). Ryan Sclater ustalił wynik tej partii na (25:17).

Drugi set był nieco bardziej wyrównany. Po dobrym otwarciu gospodarzy, suwalczanie znów załapali kontakt – dwa asy posłał Jakub Macyra, były siatkarz Jastrzębskiego Węgla i było 10:9. Później goście wyrównali stan seta (13:13), ale to podziałało ożywczo na jastrzębian, którzy wygrali kilka kolejnych akcji (17:13) i odzyskali inicjatywę. W końcówce spokojnie utrzymali przewagę, a błąd rywali dał im ostatni punkt (25:18).

Początek trzeciej odsłony był nerwowy. Norbert Huber, a później Tomasz Fornal otrzymali czerwone kartki za kontestowanie decyzji arbitra (4:5). Jastrzębianie szybko jednak opanowali sytuację i znów dyktowali warunki na boisku (11:8, 18:13). W końcówce kontrolowali sytuację. Jurij Gladyr wywalczył piłkę meczową (24:17), a atak Fornala po bloku zakończył to spotkanie (25:19).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (13), Jurij Gladyr (11) – Jastrzębski Węgiel; Bartosz Filipiak (12) – Ślepsk Malow. Gospodarze skuteczniejsi w ataku (65%–47%), lepiej punktowali blokiem (10–5). MVP: Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero) oraz Edvins Skruders, Ryan Sclater, Marko Sedlacek. Trener: Marcelo Mendez.
Ślepsk Malow: Bartosz Firszt, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Paweł Filipowicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Ziga Stern, Mateusz Czunkiewicz (libero), Konrad Stajer. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Wyniki 12. kolejki PlusLigi:

2023-12-15: GKS Katowice – Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
2023-12-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 22:25)
2023-12-16: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)
2023-12-16: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – KGHM Cuprum Lubin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-17: PGE GiEK Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-17: Indykpol AZS Olsztyn – Bogdanka LUK Lublin (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-17: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-12-18: Asseco Resovia Rzeszów – Barkom Każany Lwów (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).