Wysoka forma Stysiak! Kolejny świetny występ Polki

PAP/Marian Zubrzycki
Magdalena Stysiak w tym sezonie świetnie spisuje się w barwach Fenerbahce Stambuł

Kolejny znakomity mecz Magdaleny Stysiak w tureckiej ekstraklasie siatkarek. Reprezentantka Polski była najlepiej punktującą zawodniczką meczu 13. kolejki, w którym jej Fenerbahce Stambuł pokonało na wyjeździe Çukurovą Belediyesi 3:0.

Sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem. Zawodniczki zespołu gości na początku każdego z setów szybko osiągały wyraźną przewagę i pewnie utrzymywały ją do końca. Całe spotkanie zamknęły zaledwie w godzinę i dziewięć minut.

Stysiak zdobyła najwięcej punktów spośród wszystkich uczestniczek tej potyczki - 14. Miała świetną, 61-procentową skuteczność w ataku (11/18), dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego.

Fenerbahce odniosło dwunaste zwycięstwo w sezonie. Z 37 punktami w dorobku drużyna prowadzona przez selekcjonera polskiej kadry Stefano Lavariniego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Nad swoimi wielkimi rywalami ze Stambułu, Eczacibasi i Vakifbankiem, ma sześć punktów przewagi, ale obie wymienione drużyny rozegrały o jeden mecz ligowy mniej. Eczacibasi i Vakifbank biorą obecnie udział w Klubowych Mistrzostwach Świata siatkarek. W niedzielę zmierzą się ze sobą w finale tego turnieju.

Cukurova jest na 13. pozycji w czternastozespołowej tabeli z bilansem trzech zwycięstw i dziesięciu porażek.

Stysiak jest obecnie czwartą najlepiej punktującą zawodniczką Vodafone Sultanlar Ligi ze średnią 5,33 punktu na set. Liderką zestawienia jest Serbka Tijana Bosković z Eczacibasi (5,88 punktu na set).