Zacięty mecz na Podpromiu! Dziesiąte zwycięstwo siatkarzy Asseco Resovii

Asseco Resovia Rzeszów pokonała siatkarzy Barkom-Każany Lwów 3:1.

Asseco Resovia pokonała Barkom-Każany Lwów 3:1 w meczu kończącym 12. kolejkę PlusLigi. Siatkarze z Rzeszowa odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie, choć rywale postawili im trudne warunki i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka.

Goście obiecująco rozpoczęli to spotkanie (5:7), ale rzeszowianie szybko przejęli inicjatywę, punktując rywali zagrywką (8:7, 9:7 – Yacine Louati, 14:10 – Klemen Cebulj) i grając skuteczniej w ataku. Odskoczyli rywalom (17:12, 20:14) i w końcówce kontrolowali sytuację. Stephen Boyer skutecznym atakiem ustalił wynik seta na 25:20.

Druga osłona była bardziej wyrównana. Drużyna ze Lwowa długo dotrzymywała kroku Asseco Resovii, ale gospodarze rozpoczęli marsz po wygraną gdy dwa asy posłał Boyer (19:17). W końcówce gospodarze byli skuteczniejsi, a siatkarze Barkomu popełnili kosztowne błędy. Wygraną rzeszowian 25:21 przypieczętował asem serwisowym Louati.

Set numer trzy to udane otwarcie siatkarzy Barkomu (0:3), którzy długo utrzymywali przewagę (5:8, 10:14). Gospodarze gonili wynik; po mocnej zagrywce Boyer złapali kontakt (20:21). Kluczowe akcje padły jednak łupem siatkarzy ze Lwowa. Trzy ataki przesądziły o ich zwycięstwie, a ostatni punkt wywalczył Wasyl Tupczij (21:25).

Czwarta partia przyniosła wyrównaną rywalizację obu zespołów (10:10). W środkowej części seta przewagę uzyskała Asseco Resovia (16:14, 19:16). Po błędach rywali gospodarze odskoczyli na cztery oczka (21:17), później mieli piłkę meczową przy stanie 24:22, ale popełnili dwa błędy i losy seta rozstrzygnęła gra na przewagi. Zaciętą walkę zakończył skutecznym atakiem Yacine Louati (28:26).

Skrót meczu Resovia - Barkom:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (23), Klemen Cebulj (20), Yacine Louati (16) – Asseco Resovia; Wasyl Tupczij (23), Luciano Palonsky (13), Ilia Kowalow (12) – Barkom-Każany. Zagrywka mocną bronią gospodarzy (13–4). MVP: Stephen Boyer (19/34= 56% skuteczności w ataku + 4 asy serwisowe).

W drużynie Asseco Resovii zagrał rozgrywający Łukasz Kozub, który w poniedziałek podpisał kontrakt z rzeszowskim klubem. Wcześniej był siatkarzem GKS Katowice. Rzeszowianie odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie i po 12. kolejce z dorobkiem 27 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli za Jastrzębskim Węglem (33) i Projektem Warszawa (32).

Asseco Resovia – Barkom-Każany Lwów 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 28:26)

Resovia: Yacine Louati, Jakub Kochanowski, Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Karol Kłos, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Adrian Staszewski, Łukasz Kozub. Trener: Giampaolo Medei.
Barkom: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Oleksii Holoven, Kristers Dardzans, Vitalii Kucher, Bohdan Mazenko. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki i skróty meczów 12. kolejki PlusLigi:

2023-12-15: GKS Katowice – Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
2023-12-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 22:25)
2023-12-16: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)
2023-12-16: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – KGHM Cuprum Lubin 3:1 (21:25, 25:21, 27:25, 26:24)
2023-12-17: PGE GiEK Skra Bełchatów – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 19:25, 21:25)
2023-12-17: Indykpol AZS Olsztyn – Bogdanka LUK Lublin 2:3 (29:27, 25:23, 18:25, 20:25, 9:15)
2023-12-17: PSG Stal Nysa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
2023-12-18: Asseco Resovia Rzeszów – Barkom-Każany Lwów 3:1 (25:20, 25:21, 21:25, 28:26).