Mavericks zmarnowali pokaźną przewagę. Ważny triumf Cavaliers

Luka Doncić w meczu Mavs z Cavaliers zdobył 39 punktów

W lidze NBA koszykarze Dallas Mavericks przegrali na własnym parkiecie z Cleveland Cavaliers 110:113, choć w drugiej kwarcie wygrywali już różnicą 20 punktów. Goście stratę zniwelowali na dwie minuty przed końcem meczu.

O porażce Mavericks zadecydowała ich strzelecka niemoc w czwartej kwarcie. Przez pięć minut gospodarze nawet raz nie trafili do kosza, a Cavaliers w tym czasie zdobyli 15 punktów.

- Mieliśmy kilka dogodnych okazji do rzutu, ale piłka po prostu nie chciała wpaść do kosza. W końcówce natomiast powinniśmy byli lepiej zaprezentować się w obronie - powiedział trener Mavericks Jason Kidd.

W jego drużynie tradycyjnie błyszczał Luka Doncic. Słoweniec tym razem zdobył 39 punktów.

Wśród Cavaliers natomiast najskuteczniejszy był rezerwowy Caris LeVert - 29 pkt.

Obie drużyny mają teraz na koncie 18 zwycięstw oraz 13 porażek i w swoich konferencjach zajmują szóste miejsca. Prowadzą Boston Celtics (23-6) na wschodzie oraz Minnesota Timberwolves (22-7) na zachodzie. Liderzy minionej nocy odpoczywali.