Porażka Huberta Hurkacza w pierwszym meczu w 2024 roku

Porażka Huberta Hurkacza w pierwszym meczu w 2024 roku.

Hubert Hurkacz przegrał swoje singlowe spotkanie w ramach meczu Polska - Hiszpania w spotkaniu fazy grupowej United Cup. Najlepszy polski tenisista przegrał w trzech setach z Alejandro Davidovichem Fokiną.

Hurkacz wygrał pierwszego seta 6:3, jednak potem na dobre do głosu doszedł jego rywal. Hiszpan triumfował w dwóch kolejnych setach i ostatecznie pokonał Polaka, dając prowadzenie swojej reprezentacji w meczu z Biało-Czerwonymi.

W kolejnym meczu w ramach starcia Polska - Hiszpania Iga Świątek zmierzyła się z Sarą Sorribes Tormo, a następnie obie kadry zagrały w mikście. Ostatecznie Polska wygrała całe spotkanie 2:1.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Kadrę Biało-Czerwonych uzupełniają: Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński.