Siedem bramek w meczu Juventusu! Milik znowu bez gola

Juventus rozbił Salernitanę w czwartkowym meczu Pucharu Włoch.

Juventus rozbił Salernitanę w czwartkowym meczu Pucharu Włoch. Gospodarze wygrali 6:1 i awansowali do ćwierćfinału krajowego pucharu.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla gości. Już po kilkudziesięciu sekundach podopieczni legendarnego Filippo Inzaghiego prowadzili 1:0, a na listę strzelców wpisał się Chukwubuikem Ikwuemesi. Później strzelali już tylko piłkarze Juventusu.

Juve prowadziło już do przerwy za sprawą goli Fabio Mirettiego i Andrei Cambiaso. W drugiej połowie zawodnicy z Turynu dołożyli cztery trafienia, a bramkę zdobył między innymi piekielnie utalentowany nastolatek Kenan Yildiz.

Milik wyszedł w pierwszym składzie i został zmieniony w 76. minucie. Wojciech Szczęsny przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a w szeregach gości 77 minut rozegrał Mateusz Łęgowski.

Faza 1/8 finału Coppa Italia była rozgrywana "na raty", od początku grudnia. Niespodziewanie odpadły m.in. broniący trofeum Inter Mediolan oraz aktualny mistrz Włoch Napoli.

Rywalem Juventusu w ćwierćfinale będzie Frosinone, które w grudniu wyeliminowało właśnie Napoli.

Pozostałe pary to: Fiorentina - Bologna, AC Milan - Atalanta Bergamo oraz derby Lazio - AS Roma.

Skrót meczu Juventus - Salernitana:

Juventus - Salernitana 6:1 (2:1)
Bramki: Miretti 12, Cambiaso 35, Rugani 54, Dylan Bronn 75 (gol samobójczy), Yildiz 88, Weah 90+1 - Ikwuemesi 1