Polska - Hiszpania. Relacja i wynik na żywo
W czwartek polscy piłkarze ręczni rozpoczną ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy. Biało-Czerwoni w towarzyskim turnieju w Granollers zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Hiszpania na Polsatsport.pl.
Polacy w okresie przygotowawczym do Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech odbyli cztery mecze towarzyskie. W listopadzie nasza kadra dwukrotnie zmierzyła się na wyjeździe z Węgrami (oba mecze przegrała) i dwukrotnie z reprezentacją Argentyny w Legionowie - oba mecze padły łupem gospodarzy (27:26, 34:26). Turniej w hiszpańskim Granollers będzie ostatnią szansą na sprawdzenie się przed europejskim czempionatem. Polacy zmierzą się z reprezentacjami Hiszpanii, Serbii i Słowacji.
ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych: Terminarz. Z kim grają Polacy? Kiedy mecze reprezentacji Polski?
- Przyjdzie nam zmierzyć się z Hiszpanią, ale nasi reprezentacji w przeszłości już wiele razy mierzyli się z tą drużyną. Wiemy, jak się z nimi gra. Dużo ciekawsze będą spotkania z Serbią i Słowacją. Każdy mecz będzie dla nas ważny, bo dobra postawa w każdym meczu daje nam kolejną cegiełkę pewności siebie. W kontekście mistrzostw Europy to będą ważne sprawdziany, ale wciąż będziemy eksperymentować i próbować znaleźć najlepsze ustawienia - powiedział Marcin Lijewski, trener reprezentacji Polski w rozmowie dla oficjalnej strony ZPRP.
Reprezentanci Polski nie kryją zadowolenia z obsady hiszpańskiego turnieju.
- Cieszę się, że w Hiszpanii będziemy sprawować z mocnymi reprezentacjami. Czeka nas dobre przygotowanie przed mistrzostwami, gdzie mamy trudną grupę, ale w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo, bo wiem, że nas na nie stać – stwierdza Adam Morawski, bramkarz "Biało-Czerwonych".
- Przed nami świetny turniej, bo czekają na nas trzy zespoły, z którymi będziemy mogli sprawdzić się na wyższym poziomie niż z Argentyną. Będziemy mogli zobaczyć, w którym miejscu jesteśmy, choć wynik będzie sprawą nieco drugorzędną. Wszyscy będą chcieli dopracować ostatnie rozwiązania i detale w swojej grze - zaznacza obrotowy polskiej kadry, Kamil Syprzak.
Terminarz turnieju towarzyskiego reprezentacji Polski w Granollers (Hiszpania):
4 stycznia (czwartek), Polska – Hiszpania godz. 18.00
5 stycznia (piątek), Polska – Serbia godz. 17.45
6 stycznia (sobota), Polska – Słowacja godz. 16.45
Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Hiszpania od 18:00 na Polsatsport.pl.
Przejdź na Polsatsport.pl