Mecz na szczycie dla Trefla!

Trefl wygrał z Anwilem w meczu na szczycie ORLEN Basket Ligi

Spotkanie dwóch czołowych zespołów w tabeli ORLEN Basket Ligi dla Trefla! Zespół z Sopotu pokonał Anwil Włocławek 76:71.

Trochę lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy m. in. dzięki trafieniom Jakuba Garbacza i Victora Sandersa prowadzili sześcioma punktami. Po późniejszych akcjach Aarona Besta oraz Austona Barnesa sopocianie zbliżali się na punkt, ale tylko na chwilę. Anwil szybko uciekał trójkami Janari Joesaara i Garbacza. Ostatecznie jednak po 10 minutach był remis po 22 dzięki rzutom wolnym Paula Scruggsa.

Zaraz na początku drugiej kwarty Jakub Musiał dawał przewagę Treflowi. Skończyło się to na serii 9:0, podczas której na pochwałę zasłużył także Jarosław Zyskowski. Straty powoli odrabiali Luke Petrasek oraz aktywny Garbacz. Kolejne zagrania Jakuba Schenka sprawiły jednak, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:39.

W trzeciej kwarcie dość szybko czwarty faul złapał Victor Sanders, który ponadto był nieskuteczny - nawet z linii rzutów wolnych. Ekipa trenera Żana Tabaka z kolei po trójce Austona Barnesa miała już 10 punktów przewagi. Anwil nic sobie z tego nie robił! Po serii 0:9 i trafieniu Igora Wadowskiego przegrywał tylko punktem. Gospodarze odpowiedzieli na to jednak siedmioma punktami z rzędu i po trójce Jakuba Schenka było 62:54.

W kolejnej części meczu sopocianie przede wszystkim kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Na dwie minuty przed końcem po zagraniach Mikołaja Witlińskiego i Benedeka Varadiego uciekali aż na osiem punktów. Tego zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie Trefl zwyciężył 76:71.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Mikołaj Witliński z 15 punktami i 8 zbiórkami. Jakub Garbacz rzucił 16 punktów dla gości.