Nadal odpadł w ćwierćfinale

Rafael Nadal zakończył udział w turnieju ATP w Brisbane na ćwierćfinale. W piątek przegrał z Australijczykiem Jordanem Thompsonem 7:5, 6:7 (6-8), 3:6. Była to pierwsza impreza tego cyklu hiszpańskiego tenisisty po blisko rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Walka między byłym liderem światowego rankingu a Australijczykiem była wyrównana w pierwszych dwóch setach. Hiszpan miał nawet trzy piłki meczowe, nie wykorzystał jednak żadnej z nich. Później poprosił o przerwę medyczną, ale nie zdołał już odwrócić losów spotkania. Jedno przełamanie w trzeciej odsłonie dało zwycięstwo 55. na liście ATP Thompsonowi.

O finał Australijczyk powalczy z rozstawionym z "dwójką" Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Poprzednim turniejem Nadala był ubiegłoroczny Australian Open. 18 stycznia 2023 przegrał z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem w drugiej rundzie. Później 37-letni obecnie tenisista z powodu kontuzji biodra pauzował niemal cały rok, wskutek czego spadł na 672. miejsce w rankingu ATP. W najnowszym notowaniu awansuje najprawdopodobniej o co najmniej 221 pozycji - na 451. lokatę.