Polacy poznali rywali w finale United Cup!

Z kim Polska zagra w finale United Cup? Kiedy finał United Cup?

Reprezentacja Polski w nocy z piątku na sobotę pokonała Francję 3:0 w półfinale United Cup. Teraz już wiadomo, że Biało-Czerwoni w ostatnim meczu australijskiej imprezy zmierzą się z reprezentacją Niemiec.

Półfinałową rywalizację z reprezentacją Francji rozpoczął Hubert Hurkacz. Naprzeciwko polskiego tenisisty stanął Adrian Mannarino. Pochodzący z Wrocławia zawodnik bez większych problemów przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając pojedynek w dwóch setach.

Później na kort wyszła Iga Świątek. Chociaż Caroline Garcia, z którą rywalizowała pierwsza rakieta świata, była w stanie sięgnąć po zwycięstwo w pierwszym secie, to w kolejnych odsłonach raszynianka dominowała na korcie. Polka wygrała pozostałe dwie części meczu, tracąc w tym czasie zaledwie dwa gemy.

Gwóźdź do trumny reprezentacji Francji wbił duet Katarzyna Kawa - Jan Zieliński, który rozprawił się z parą Elixane Lechemia - Edouard Roger-Vasselin. Dzięki tym zwycięstwom Polacy zapewnili sobie awans do finału prestiżowej imprezy.

Z kim Polska zagra w finale United Cup?

Już wiadomo, z kim Polska zagra w finale United Cup. Naprzeciwko Biało-Czerwonych stanie drużyna narodowa Niemiec, która w półfinale uporała się z Australią.

Kiedy finał United Cup Polska - Niemcy?

Finał United Cup Polska - Niemcy zaplanowany jest na niedzielę 7 stycznia. Rywalizacja ma rozpocząć się o godzinie 7:30 polskiego czasu. Transmisja w Polsacie Sport.

7:30 - Iga Świątek - Angelique Kerber (Polsat Sport)

9:00 - Hubert Hurkacz - Alexander Zverev (Polsat Sport)

10:30 - Świątek/Hurkacz - Siegemund/Marterer (Polsat Sport)