Poznaliśmy triumfatora Turnieju Czterech Skoczni! Pierwszy taki konkurs Polaków

Ryoyu Kobayashi wygrał 72. Turniej Czterech Skoczni. To trzeci triumf Japończyka w karierze w tych zawodach. Do drugiej serii ostatniego konkursu w Bischofshofen awansowało aż pięciu polskich skoczków - po raz pierwszy w tym sezonie.

Po pierwszej serii na prowadzeniu uplasował się lider klasyfikacji generalnej - Ryoyu Kobayashi. Wśród Polaków najwyżej był Kamil Stoch, który zajął 15. miejsce po swoim pierwszym skoku.

W wieńczącym 72. edycję konkursie w Bischofshofen Japończyk zajął drugie miejsce, za Austriakiem Stefanem Kraftem. Z Polaków w sobotę najlepszy był 16. Aleksander Zniszczoł.

W klasyfikacji generalnej TCS Kobayashi o 24,5 pkt wyprzedził piątego w Bischofshofen Niemca Andreasa Wellingera. Z Polaków najwyżej, na 15. miejscu, uplasował się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski w sobotę był 21.

W finałowych zawodach 18. był Paweł Wąsek, 19. Dawid Kubacki, a 29. Piotr Żyła. Po pierwszej serii odpadł 33. Maciej Kot.