8 asów serwisowych! Niecodzienny wyczyn siatkarza reprezentacji Polski w meczu PlusLigi (WIDEO)

Karol Butryn - 8 asów serwisowych w meczu PlusLigi.

W meczu ostatniej kolejki pierwszej rundy fazy zasadniczej Aluron CMC Warta Zawiercie rozbiła we własnej hali ekipę PSG Stali Nysa 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Karol Butryn. Atakujący zawiercian popisał się niecodziennym wyczynem – w tym krótkim starciu zaserwował aż osiem asów!

Karol Butryn swój popis w polu serwisowym rozpoczął już na początku pierwszego seta, serwując dwa asy (9:5, 10:5). Do punktowania zagrywką wrócił w trzeciej partii. Cztery oczka zdobył w jednym ustawieniu (7:4, 10:4, 11:4, 12:4), a jego seria w polu serwisowym właściwie ustawiła gospodarzom seta. W końcówce dołożył dwa kolejne asy (20:14, 22:14), właściwie pieczętując zdecydowane zwycięstwo Aluron CMC Warty.

Siatkarz ekipy z Zawiercia w całym meczu wywalczył 16 punktów – osiem w ataku i osiem zagrywką. W meczu z drużyną z Nysy pobił swój indywidualny rekord w PlusLidze.

Jak Karol Butryn zagrał przeciwko PSG Stali? Asy serwisowe i skuteczne ataki w materiale wideo: