Jurajscy Rycerze zdemolowali rywali! Siatkarski nokaut w meczu PlusLigi

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie Miguel Tavares Rodrigues i Mateusz Bieniek oraz Michał Gierżot z PSG Stali Nysa podczas meczu 15. kolejki PlusLigi.

Aluron CMC Warta Zawiercie pewnie wygrała z PSG Stalą Nysa 3:0 w meczu 15. kolejki PlusLigi. Starcie dwóch drużyn z czołowej szóstki tabeli miało zaskakująco jednostronny przebieg. Goście nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z dobrze dysponowaną ekipą Jurajskich Rycerzy.

Premierowa odsłona była bardzo jednostronna. Zawiercianie szybko odskoczyli na kilka punktów – po dwóch asach Karola Butryna prowadzili 10:5. W dalszej części seta Stal nie nawiązała walki, a gospodarze dominowali w każdym elemencie (71%–47% skuteczność w ataku, 70%–30% przyjęcie pozytywne, asy 4–0). W końcówce mieli komfortową sytuację (20:12), a wygraną 25:14 przypieczętował punktową zagrywką Miguel Tavares.

Początek drugiego seta to wyrównana gra obu ekip (8:8), później przewagę zaczęli budować gospodarze (12:9, 16:11). Jurajscy Rycerze znakomicie prezentowali się w obronie, wygrywali długie wymiany i w końcówce znów mieli sytuację pod kontrolą. W ostatniej akcji seta goście zaserwowali w siatkę (25:17).

W trzeciej partii gospodarze odskoczyli już na początku, po serii dobrych zagrywek Butryna, który zanotował cztery asy (12:4). Środkowa część seta przyniosła fragment dobrej gry drużyny z Nysy, która zmniejszyła straty (17:13). Siatkarze Aluronu byli jednak nie do zatrzymania w tym meczu. Butryn dołożył dwa kolejne asy (22:14), a ostatnią akcję meczu skończył skutecznym atakiem Bartosz Kwolek (25:16).

Skrót meczu Aluron - Stal:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (16), Trevor Clevenot (10) – Aluron CMC Warta; Maciej Muzaj (8) – PSG Stal. Gospdarze skuteczniejsi w ataku (55%–41%), dominowali w polu serwisowym (11–1), lepiej punktowali blokiem (5–1) i popełnili mniej błędów (15–24). MVP: Karol Butryn (8/13 = 62% skuteczności w ataku + 8 (!) asów serwisowych).

Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.
Stal: Jakub Abramowicz, Maciej Muzaj, Michał Gierżot, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski, Wojciech Włodarczyk – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba, Patryk Szczurek, Zouheir El Graoui, Dominik Kramczyński. Trener: Daniel Pliński.

Wyniki i skróty meczów 15. kolejki PlusLigi:

2024-01-05: Projekt Warszawa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:1 (25:21, 23:25, 25:19, 25:21)
2024-01-05: Barkom-Każany Lwów – PGE GiEK Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 26:24, 16:25, 25:20, 10:15)
2024-01-06: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 24:26)
2024-01-06: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:20, 25:23, 31:33, 25:19)
2024-01-07: Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)
2024-01-07: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2024-01-07: Bogdanka LUK Lublin – GKS Katowice (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-08: KGHM Cuprum Lubin – Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).