Ogromna kontrowersja w meczu Asseco Resovii! Sędzia się pogubił (WIDEO)

Ogromna kontrowersja w meczu Asseco Resovii!

Asseco Resovia Rzeszów przegrała z Tours VB 0:3 w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów. Pod koniec trzeciego seta doszło do ogromnej kontrowersji, która znacząco wpłynęła na wynik tego starcia.

Powiedzieć, że rzeszowianie nie prezentowali się najlepiej, to jakby nic nie powiedzieć. Pierwsze dwa sety były w wykonaniu Resovii wręcz fatalne. W trzecim dobrą zmianę dał Łukasz Kozub i pojawił się promyk nadziei na zwycięstwo i, być może, odwrócenie losów meczu. Tak się jednak nie stało.

Przy stanie 24:24 w trzeciej partii sędzia odgwizdał atak w siatkę francuskiego zawodnika. Rzeszowianie mieli więc mieć piłkę setową. Pod siatką niemal natychmiast zaczęło iskrzyć, a trener Tours wziął challenge. Po nadzwyczaj długiej weryfikacji arbitrzy podjęli decyzję, że akcja musi zostać powtórzona, a na telebimie pojawiło się wideo z weryfikacji.

Kłopot polegał na tym, że na jego podstawie nie można było nic stwierdzić. Siatkarze i trener Resovii długo dyskutowali z sędziami, ale jego decyzja była nieugięta: bez punktu. Finalnie na przewagi lepsi okazali się Francuzi.