7:1! Kapitalny mecz polskiego piłkarza

Reprezentant Polski Sebastian Szymański strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Piłkarze Fenerbahce Stambuł rozgromili Konyaspor 7:1 w 16. kolejce tureckiej ekstraklasy. Reprezentant Polski Sebastian Szymański strzelił gola i zanotował dwie asysty, natomiast Edin Dzeko zanotował klasycznego hat-tricka.

Bośniacki napastnik zdobył trzy bramki między 11. a 40. minutą spotkania. Do przerwy było 5:0, bo na listę strzelców wpisali się jeszcze Mert Muldur i Szymański. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy podwyższył Michy Batshuayi, a potem do własnej bramki trafił pomocnik Konyasporu - Ugurcan Yazgili. Honorowe trafienie dla gości zanotował Guilherme, który przez trzy lata występował w Jagiellonii Białystok.

Szymański w tym sezonie we wszystkich klubowych rozgrywkach ma już 12 goli i 13 asyst. Fenerbahce jest liderem ligi tureckiej z dorobkiem 50 pkt. Trzy punkty mniej ma drugi w tabeli zespół Galatasaray Stambuł, który w czwartek zmierzy się z Sivassporem.