Kane znowu strzela! Wysokie zwycięstwo Bayernu

Piłkarze Bayernu Monachium wygrali u siebie 3:0 z Hoffenheim w pierwszym po przerwie świąteczno-noworocznej meczu Bundesligi. Dwie bramki zdobył Jamal Musiala, a jedną dołożył Harry Kane, który z dorobkiem 22 goli jest liderem klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej.

Goście od 74. minuty grali w osłabieniu, gdyż Grischa Promel otrzymał drugą żółtą kartkę. Bayern prowadził po golach Musiali, któremu asystował Leroy Sane. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Kane. Angielski napastnik zmierza do pobicia rekordu Roberta Lewandowskiego, który w sezonie 2020/21 zdobył 41 bramek w Bundeslidze.

Bawarczycy mają 41 pkt, są wiceliderem i utrzymują kontakt z prowadzącym Bayerem Leverkusen. Po 16 kolejkach "Aptekarze" mają 42 pkt i w sobotę zmierzą się z Augsburgiem