Wybitny występ młodego siatkarza! Zdobył 52 punkty w jednym meczu

Murad Khan zdobył 52 punkty w meczu koreańskiej ligi siatkówki.

Atakujący klubu Incheon Korean Air Jumbos - Murad Khan zdobył 52 punkty w meczu koreańskiej ligi siatkówki. Pakistański zawodnik popisał się tym niesamowitym wyczynem w pięciosetowym starciu z Hyundai Skywalkers, gdzie czwarty set zakończył się rezultatem... 42:40.

Niesamowity występ oglądali kibice śledzący koreańską ekstraklasę siatkarską. W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Hyundai Skywalkers oraz Korean Air Jumbos doszło do niecodziennej sytuacji.

Już wynik czwartego seta zwiastował nadzwyczajne okoliczności, bowiem obie drużyny walczyły punkta za punkt. Gospodarze z zespołu Skywalkers, aby utrzymać się w meczu musieli wygrać tę partię, ale rywale długo nie odpuszczali. W końcu Jumbos ulegli dopiero przy wyniku... 42:40 i musieli rozegrać jeszcze dodatkowego tie-breaka, który zakończył się już wynikiem 11:15.

Takie wyniki zdarzają się rzadko, ale jeszcze rzadziej zdarzają się takie występy indywidualne jak ten sobotni zawodnika klubu Jumbos. Pakistański atakujący - Murad Khan, bo o nim tutaj konkretnie mowa, zdobył w całym meczu niebagatelną liczbę 52 punktów.

Łącznie 23-letni Pakistańczyk uzbierał 66 ataków, z których skończył 48 piłek notując imponującą skuteczność 73-proc. w tym elemencie. Do tego należy doliczyć dwa bloki i dwa punkty bezpośrednio z serwisu, aby uzbierać nadzwyczajną liczbę 52 uzbieranych "oczek" dla swojego zespołu.

Khan jest zawodnikiem Incheon Korean Air Jumbos od końca grudnia. Wcześniej reprezentował barwy bułgarskiego Neftochimika Burgas, a w swoim siatkarskim CV ma jeszcze występy w serbskim Spartaku Subotica.