Siatkarski koncert Asseco Resovii! Projekt pokonany na Torwarze

Projekt Warszawa - Asseco Resovia 1:3 w meczu siatkarskiej PlusLigi.

Projekt Warszawa przegrał z Asseco Resovią 1:3 w hitowym starciu 16. kolejki PlusLigi. Po słabszym okresie drużyna z Rzeszowa rozegrała kapitalne zawody i pewnie pokonała na Torwarze ekipę wicelidera.

W wyjściowych składach obu ekip zabrakło pierwszych rozgrywających – Jana Firleja i Fabiana Drzyzgi. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy odskoczyli na kilka punktów (9:6). Po asie serwisowym Bartłomieja Bołądzia prowadzili 14:9, ale rzeszowianie również odpowiedzieli zagrywkami. Asami popisali się Yacine Louati (14:11) oraz Stephen Boyer (16:16) i goście odrobili straty. Projekt szybko jednak odbudował przewagę (20:16). Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, Asseco Resovia próbowała odpowiedzieć zagrywką. Set padł łupem ekipy ze stolicy, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Bołądź (25:23).

W drugiej odsłonie przewagę uzyskała Asseco Resovia. Goście nadal bazowali na dobrej zagrywce, gdy asa posłał Klemen Cebulj, było 6:10. Tym razem to Projekt gonił wynik i wyrównał po skutecznej kontrze Igora Grobelnego (13:13). Wynik przez pewien czas oscylował wokół remisu, ale końcówka należała do rzeszowian. Bohaterem ostatnich akcji był Boyer, który najpierw popisał się efektownym atakiem, a po chwili zamknął seta asem serwisowym (21:25).

Set numer trzy, po początkowej przewadze ekipy ze stolicy (5:2), toczył się pod dyktando Asseco Resovii. Goście w środkowej części seta odskoczyli na kilka punktów (12:15, 16:20), skutecznie grał Boyer, a Projekt nie był w stanie zatrzymać rozpędzonego rywala. W końcówce rzeszowianie kontrolowali sytuację. Ostatni punkt dała im przestrzelona zagrywka gospodarzy (19:25).

Rozpędzona Resovia przejęła inicjatywę na początku kolejnej partii (4:7, 5:10). W środkowej części seta goście mieli pięć oczek zaliczki (13:18), ale ekipa z Warszawy zerwała się do walki i zmniejszyła różnicę (16:18), a po efektownym bloku złapała kontakt w końcówce (19:20). W kolejnej akcji Boyer strzelił w aut, ale gospodarze dotknęli siatki, a po chwili Cebulj posłał asa (19:22). To był kluczowy moment, bo Asseco Resovia nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa. W ostatniej akcji skutecznie zaatakował Louati (20:25).

Skrót meczu Projekt - Resovia:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (22), Artur Szalpuk (11) – Projekt; Stephen Boyer (23), Yacine Louati (17), Klemen Cebulj (12) – Asseco Resovia. Dominacja gości w polu serwisowym (2–12). MVP: Stephen Boyer (19/37 = 51% skuteczności w ataku + 3 asy + 1 blok).

Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 20:25)

Projekt: Igor Grobelny, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Artur Szalpuk, Yurii Semeniuk, Maciej Stępień – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Jędrzej Gruszczyński, Karol Borkowski. Trener: Piotr Graban.
Asseco Resovia: Bartłomiej Mordyl, Łukasz Kozub, Yacine Louati, Karol Kłos, Stephen Boyer, Klemen Cebulj – Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Michał Potera, Fabian Drzyzga, Adrian Staszewski. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki i skróty meczów 16. kolejki PlusLigi:

2024-01-12: Ślepsk Malow Suwałki – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

2024-01-12: Enea Czarni Radom – Bogdanka LUK Lublin 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)
2024-01-13: Projekt Warszawa – Asseco Resovia 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 20:25)
2024-01-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-14: PGE GiEK Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-14: Jastrzębski Węgiel – PSG Stal Nysa (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-14: Trefl Gdańsk – GKS Katowice (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
                    Barkom-Każany Lwów – KGHM Cuprum Lubin - mecz przełożony.