Australian Open: Iga Świątek - Danielle Collins. Kiedy jest mecz? O której godzinie gra Świątek?

Iga Świątek - Danielle Collins to mecz II rundy Australian Open. Kiedy jest mecz Świątek - Collins? O której godzinie gra Świątek?

Świątek w niespełna dwie godziny wywalczyła awans do drugiej rundy Australian Open, pokonując w dwóch setach Sofię Kenin (7:6, 6:2). Szczególnie pierwszy set nie był łatwy, ale najlepsza tenisistka świata zapisała go na swoim koncie.

Jej kolejną rywalką znów będzie Amerykanka. Collins wygrała z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:2, 3:6, 6:1.

Świątek z Collins grała już sześć razy, w tym trzykrotnie w ubiegłym roku, i odniosła pięć zwycięstw. Jedynej porażki doznała jednak właśnie w Melbourne. Amerykanka była górą w półfinale Australian Open 2022.

To był najlepszy wielkoszlemowy występ w karierze 30-letniej obecnie Collins. W tamtym sezonie zajmowała swoje najwyższe, siódme miejsce w światowym rankingu. W 2023 roku prezentowała się już jednak znacznie słabiej i obecnie na liście WTA jest dopiero 62.

"Nie da się ukryć, że nie mam tu łatwej drabinki. Postaram się zagrać jak najlepiej. Danielle jest bardzo dobrą zawodniczką, graliśmy kilka zaciętych spotkań. Każdy mecz jest jednak inny i po prostu postaram się być gotowa" - podkreśliła Polka.

Świątek - Collins w Australian Open. Kiedy mecz? O której godzinie gra Świątek?

Mecz Iga Świątek - Danielle Collins w Australian Open ma odbyć się 18 stycznia w czwartek. Rozpoczęcie spotkania Świątek - Collins wstępnie zaplanowano na godz. 2:00 czasu polskiego.