Sensacyjna wygrana Resovii w Lidze Mistrzów! Czeka nas polskie starcie?

W ostatnim meczu grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzów Asseco Resovia Rzeszów mierzyła się z trzykrotnym zwycięzcą tych elitarnych rozgrywek - Trentino Volley. Polacy wygrali to starcie 3:2. Był to pierwszy w historii triumf nad ekipą z Trydentu. W Pucharze CEV Resovia zmierzy się ze zwycięzcą pary Aluron CMC Warta Zawiercie - Power Volley Milano.

Ekipa gospodarzy zdecydowanie lepiej weszła w mecz, prowadząc przez całego pierwszego seta - jego wynik ostatecznie wynosił 25:20. W drugim secie obraz gry zmienił się diametralnie i to polski zespół prowadził przez niemal całą partię, która zakończyła się 25:23 dla Resovii.

Najbardziej wyrównane starcie kibice obserwowali w trzeciej odsłonie. Mimo dwupunktowego prowadzenia Trentino przez większość seta, ten ostatecznie padł łupem ekipy z Rzeszowa (25:20).

Na początku czwartego seta ponownie grę kontrolowała Resovia. Od stanu 16:16 do odrabiania strat wzięli się Włosi, ostatecznie wygrywając 25:20.

W tie-breaku lepiej zaczęło Trentino, ale tylko chwilowo. Od stanu 2:2 grę zaczęli prowadzić zawodnicy Resovii. Zaczęło się od błędu Riccardo Sbertoliego. Potem dwukrotnie świetnym asem serwisowym rywali zaskoczył Stephen Boyer. To dzieło powtórzył przy stanie 14:8, chwilę później popełnił jednak błąd, jednak jego zespół wygrał ostatecznie 15:9. Zwycięstwo Resovii przypieczętował z lewego skrzydła Torey Defalco. To właśnie Amerykanin został wybrany MVP tego spotkania.

Mimo porażki, mistrzowie Włoch wygrali grupę B z 16 punktami na koncie, cztery "oczka" mniej miała ekipa Tours VB. W Pucharze CEV Resovia zmierzy się ze zwycięzcą pary Aluron CMC Warta Zawiercie - Power Volley Milano. Bez punktu fazę grupową zakończyła ACH Ljubljana.