Siatkarze z Zawiercia wyeliminowali włoski klub! Będzie polskie starcie w ćwierćfinale Pucharu CEV

Siatkarze Allianz Milano przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3 w rewanżowym meczu Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu Jurajscy Rycerze pokonali rywali w Sosnowcu 3:0. W tej sytuacji wywalczyli awans do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z Asseco Resovią.

Zawiercianie w rewanżu w Mediolanie musieli wygrać dwa sety i od początku spotkania przystąpili do realizacji tego zadania. Szybko uzyskali wyraźną przewagę (3:8), którą utrzymywali w dalszej części seta. Dobrze prezentowali się w polu zagrywki i popełniali mniej błędów od rywali. W końcówce gospodarze zmniejszyli straty (19:21), ale Jurajscy Rycerze dowieźli przewagę do końca (22:25).

W drugiej odsłonie goście również uzyskali punktową zaliczkę na początku, ale w środkowej części seta siatkarze Allianz Milano odrobili straty (16:15). Zawiercianie byli jednak w tej partii skuteczniejsi od rywali w ataku i znów rozegrali końcówkę po swojej myśli (22:25).

Drugi wygrany set przypieczętował awans Aluron CMC Warty Zawiercie do ćwierćfinału. W kolejnej partii obaj trenerzy wpuścili na parkiet rezerwowych zawodników. W tej partii również górą byli goście (23:25), którzy zamknęli to spotkanie w trzech setach.

Najwięcej punktów: Petar Dirlić (10) – Allianz; Bartosz Kwolek (17) – Aluron. Gospodarze lepiej punktowali blokiem (10–5), goście zagrywką (1–6) i byli skuteczniejsi w ataku.

We wcześniejszych rundach Aluron CMC Warta Zawiercie wyeliminowała austriacki TSV Raiffeisen Hartberg (3:0, 3:0), bułgarski Hebar Pazardżik (3:0, 2:3) oraz SCM Craiova z Rumunii (3:0, 3:0). Po pokonaniu Allianz Milano (3:0, 3:0) zawiercianie awansowali do ćwierćfinału, w którym ich rywalem będzie Asseco Resovia. Drużyna z Rzeszowa rywalizowała w tym sezonie w Lidze Mistrzów, zajmując trzecie miejsce w grupie B.

Allianz Milano – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Allianz: Paolo Porro, Yuki Ishikawa, Agustin Loser, Ferre Reggers, Matej Kazijski, Matteo Piano – Damiano Catania (libero) oraz Osniel Melgarejo, Nicola Zonta, Petar Dirlić, Marco Vitelli, Andrea Innocenzi, Luca Colombo (libero). Trener: Roberto Piazza
Aluron: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Patryk Łaba, Daniel Gąsior, Michał Szalacha, Mariusz Schamlewski, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.