Australian Open: Aryna Sabalenka - Łesia Curenko. Relacja live i wynik na żywo

W szóstym dniu zmagań w Australian Open kibice obejrzą na korcie występ obrończyni tytułu Aryny Sabalenki. Forma Białorusinki budzi respekt. W dwóch pierwszych meczach wiceliderka rankingu WTA nie oddała rywalkom choćby jednego seta. O awans do półfinału Sabalenka powalczy z Ukrainką Łesią Curenko. Relacja live i wynik na żywo z meczu Aryna Sabalenka - Łesia Curenko na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 2:00.

Aryna Sabalenka zna smak triumfu w Australian Open. To na kortach w Melbourne przed rokiem Białorusinka sięgnęła po pierwszy i ostatni w karierze tytuł wielkoszlemowy. W tegorocznej edycji turnieju wiceliderka rankingu radzi sobie doskonale. W dwóch meczach nie straciła seta i pewnym krokiem zmierza do fazy pucharowej.

W poprzednim meczu Sabalenka nie miała łatwego zadania. Białorusinka mierzyła się z rewelacją turnieju, 16-letnią Brendą Fruhvirtovą. Czeszka nie była w stanie nawet przez moment postawić się doświadczonej rywalce. Przegrała gładko w dwóch setach 3:6, 2:6. Największa rywalka Igi Świątek awansowała do III rundy Wielkiego Szlema, w której zmierzy się z Ukrainką Łesią Cureńko.

Ukrainka w dwóch dotychczasowych meczach rywalizowała z Lucią Bronzetti i Rebeką Masarovą. W obu tych potyczkach 34-latka straciła tylko jednego seta.

Obie zawodniczki do tej pory mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Dwa razy górą z tych pojedynków wychodziła Sabalenka, która i w dzisiejszym meczu będzie zdecydowaną faworytką.

Relacja live i wynik na żywo z meczu Aryna Sabalenka - Łesia Curenko na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 2:00.