Australian Open: Coco Gauff - Alycia Parks. Relacja live i wynik na żywo

Zwycięstwem w US Open Coco Gauff zrzuciła z siebie presję największego niewykorzystanego talentu w USA. Amerykanka nie jest rozpatrywana w kategoriach przyszłej gwiazdy, ale zawodniczki mającej realne szansę na tytuł w każdym turnieju. W III rundzie Australian Open Gauff zmierzy się ze swoją rodaczką - Alycią Parks. Relacja live i wynik na żywo z meczu Coco Gauff - Alycia Parks na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 4:00.

Coco Gauff znakomicie rozpoczęła tegoroczną edycję Australian Open. Amerykanka gładko, w dwóch setach pokonała Karolinę Schmiedlovą, ale w starciu z Caroline Dolehide, zwyciężczyni ubiegłorocznego US Open musiała wejść na wyżyny swoich umiejętności.

Ostatecznie Gauff wygrała z rodaczką w dwóch setach, ale w pierwszej partii musiała walczyć w tie-breaku. Dopiero w drugim secie Amerykanka ustabilizowała pierwsze podanie i zaczęła trafiać forhendem. Miejsca na błąd będzie jeszcze mniej w starciu o 1/8 finału Australian Open z Alycią Parks.

23-latka podobnie jak Gauff jest jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek młodego pokolenia w USA. Zwycięstwo nad Leylą Fernandez w II rundzie australijskiego szlema jest tylko potwierdzeniem tych słów.

Parks i Gauff nigdy nie grały przeciwko sobie, ale znają się dość dobrze. 19-latka na konferencji przedmeczowej powiedziała kilka słów o swojej najbliższej rywalce.

- Tak, znam Alycię dość dobrze. Poznałyśmy się, kiedy miałam 9 lat. Ćwiczyłam z nią i jej siostrą, bo oboje mieszkałyśmy przy Delray Beach. Zawsze uważałam, że ma ogromny talent - przyznała Gauff.

Relacja live i wynik na żywo z meczu Coco Gauff - Alycia Parks na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 4:00.