Iga Świątek zachwyciła kibiców! Genialne zagranie liderki rankingu

Genialne zagranie Igi Świątek

Iga Świątek w nocy ze środy na czwartek zapewniła sobie awans do trzeciej rundy Australian Open, pokonując Danielle Collins 6:4, 3:6, 6:4. Podczas tego pojedynku liderka światowego rankingu zachwyciła kibiców jednym ze swoich zagrań.

Świątek ma za sobą bardzo trudny mecz drugiej rundy Australian Open. Naprzeciwko pochodzącej z Raszyna zawodniczka stanęła doświadczona Collins. Amerykanka postraszyła przeciwniczkę, wygrywając drugiego seta i prowadząc w trzeciej partii trzema gemami. Mimo to Polka była w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i zapewnić sobie awans do kolejnej rundy wielkoszlemowego turnieju.

Pierwsza rakieta świata zachwyciła kibiców jednym ze swoich zagrań. Podczas wymiany Świątek postanowiła pójść do siatki, ale na Collins nie zrobiło to wrażenia. Amerykanka chciała przelobować rywalkę. Wtedy Polka popisała się swoimi umiejętnościami i efektownie zakończyła akcję. Nagranie z tej wymiany od razu pojawiło się na oficjalnym koncie Australian Open na platformie X (wcześniej Twitter).

Już wiadomo, z kim Świątek zmierzy się w swoim kolejnym meczu podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów w świecie tenisa. Naprzeciwko niej stanie Linda Noskova. Zawodniczka rodem z Czech w drugiej rundzie australijskiej imprezy w trzech setach pokonała McCartney Kessler.