Znamy kolejnego rywala Huberta Hurkacza na Australian Open

Hubert Hurkacz poznał rywala w kolejnej rundzie Australian Open

Hubert Hurkacz w czwartek zapewnił sobie awans do trzeciej rundy Australian Open. Jego kolejnym przeciwnikiem podczas wielkoszlemowego turnieju będzie Ugo Humbert.

W czwartek 18 stycznia odbył się mecz drugiej rundy Australian Open, w którym naprzeciwko siebie stanęli Hubert Hurkacz i Jakub Mensik. Wydawało się, że pochodzący z Wrocławia zawodnik bez większych problemów pokona plasującego się na 142. miejscu w rankingu ATP tenisistę.

Jak się jednak okazało, był to bardzo wyrównany pojedynek, który rozstrzygnął się w pięciu setach. Po prawie trzech i pół godzinach gry ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Polak, wygrywając mecz 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej rundy Australian Open.

Już wiadomo, kto będzie kolejnym przeciwnikiem polskiego tenisisty podczas wielkoszlemowego turnieju. Naprzeciwko wrocławianina stanie Ugo Humbert. Przeciwnikiem 25-letniego Francuza w drugiej rundzie był Zhizhen Zhang. Plasujący się na 20. miejscu w rankingu ATP zawodnik wygrał mecz w czterech setach 6:2, 5:7, 6:1, 7:6 (7:3).

Należy zaznaczyć, że Francuz na swoim koncie ma cztery triumfy w turniejach singlowych. Warto także przypomnieć, że podczas zeszłorocznej edycji Australian Open Humbert również brał udział w rywalizacji w trzeciej rundzie imprezy. Wtedy z wielkoszlemowego turnieju wyeliminował go Holger Rune.