Co za słowa o Świątek! Polska tenisistka nadal tak uważa

Iga Świątek

Iga Świątek niespodziewanie pożegnała się z Australian Open na etapie III rundy. Polka przegrała z Czeszką Lindą Noskovą. Chwilę po zakończonym meczu głos w tej sprawie zabrała Magda Linette.

Liderka światowego rankingu była faworytką starcia, lecz po wygranym pierwszym secie do głosu doszła rywalka. Ostatecznie Noskova sprawiła największą niespodziankę na Australian Open, ogrywając Polkę 3:6, 6:3, 6:4.

- Czułam, że mam wszystko pod kontrolą aż do momentu, kiedy przełamała mnie w drugim secie. Ja miałam później kilka okazji, żeby odrobić tę stratę i wygrać gema przy jej serwisie, ale ich nie wykorzystałam. Tego mi szkoda - oceniła spotkanie na gorąco Świątek podczas pomeczowej konferencji prasowej.

Spotkanie oglądała m.in. Magda Linette. Czołowa polska singlistka wypowiedziała się na temat Świątek, a jej komentarz nie pozostawia złudzeń.

- 👑 bez względu na wszystko - czytamy w jej wpisie na "X" (dawniej Twitter).

Emotikona korony mówi wiele... Nie tylko dla Linette, ale dla wielu fanów na świecie Świątek pozostaję królową tenisa.

Bez względu na dalsze rozstrzygnięcia w Melbourne Świątek pozostanie liderką światowego rankingu.