W trzech setach! Zdecydowane zwycięstwo Jurajskich Rycerzy

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie pewnie wygrali w Częstochowie.

W spotkaniu kończącym 17. kolejkę PlusLigi siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Jurajscy Rycerze odnieśli czternaste zwycięstwo w sezonie i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Starcie z beniaminkiem wygrali bardzo pewnie, z seta na set mając coraz większą przewagę.

Na początku meczu wynik oscylował wokół remisu (10:10), później na trzy oczka odskoczyli gospodarze (15:12, 17:14). Zawiercianie szybko odrobili straty i po ataku Bartosza Kwolka to oni uzyskali przewagę (17:18), później powiększyli ją do dwóch oczek (18:20). Gospodarze wyrównali (22:22), a seta rozstrzygnęły dwie ostatnie akcje. Trevor Clevenot najpierw popisał się skutecznym atakiem, a po chwili punktową zagrywką (23:25).

W drugiej partii od początku minimalną przewagę mieli goście (5:7). W środkowej części seta skuteczna gra w ofensywie pozwoliła zawiercianom powiększyć punktową różnicę (10:15). Gospodarze zerwali się do walki, złapali kontakt po asie serwisowym Damiana Koguta (18:19). Końcówka należała jednak do Jurajskich Rycerzy. Dwa ataki Kwolka i punktowy blok pozwoliły im odskoczyć, a Karol Butryn dołożył asa na wagę piłki setowej (19:24). Brakujący punkt przyniósł zawiercianom serwis gospodarzy w siatkę (20:25).

Jurajscy Rycerze nie chcieli wypuścić zwycięstwa z rąk i od pierwszych akcji kolejnego seta narzucili rywalom swoją grę. Szybko uzyskali przewagę – po asie Miguela Tavaresa było 3:6, a później jeszcze powiększyli punktowy dystans (6:13). W końcówce goście pewnie zmierzali po wygraną, a trener Michał Winiarski dał zagrać kilku rezerwowym zawodnikom. Spotkanie zakończyła przestrzelona zagrywka gospodarzy (18:25).

Skrót meczu Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie:

Najwięcej punktów: Dawid Dulski (17) – Exact Systems Hemarpol; Bartosz Kwolek (13), Karol Butryn (12) – Aluron CMC Warta. Goście skuteczniejsi w ataku, popełnili mniej błędów, lepiej punktowali zagrywką (2–6) i blokiem (8–10). MVP: Miguel Tavares.

Exact Systems Hemarpol: Rafał Sobański, Piotr Hain, Dawid Dulski, Damian Kogut, Bartosz Schmidt, Tomasz Kowalski – Marcin Jaskuła (libero) oraz Mateusz Borkowski, Aymen Bouguerra, Byron Keturakis, Oskar Espeland. Trener: Leszek Hudziak.
Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Szymon Gregorowicz, Patryk Łaba, Mariusz Schamlewski. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki i skróty meczów 17. kolejki PlusLigi:

2024-01-18: KGHM Cuprum Lubin – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 22:25, 19:25, 18:25)
2024-01-19: Barkom-Każany Lwów – Bogdanka LUK Lublin 3:1 (29:27, 37:35, 22:25, 29:27)
2024-01-19: GKS Katowice – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 14:25, 21:25)
2024-01-20: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25)
2024-01-20: PSG Stal Nysa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 17:25, 22:25)

2024-01-20: Trefl Gdańsk – Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:16, 25:22)
2024-01-21: Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:14, 21:25, 25:15, 25:22)
2024-01-21: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 20:25, 18:25).