Dramatyczny koniec. Gwiazda tenisa opuszczała kort zapłakana

Elina Switolina skreczowała w meczu 4. rundy Australian Open 2024 z powodu kontuzji pleców

Linda Noskova zagra w ćwierćfinale Australian Open 2024. W meczu 4. rundy turnieju rywalka Czeszki, Ukrainka Elina Switolina, doznała kontuzji i poddała spotkanie w pierwszym secie przy wyniku 0-3.

Mecz zakończył się po zaledwie 23 minutach, z czego aż 11 minut trwał pierwszy gem, którego Switolina przegrała po siedmiu równowagach. Następnie Noskova gładko wygrała swoje podanie, a ukraińska zawodniczka poprosiła o przerwę medyczną z powodu bólu pleców.

Po powrocie do gry półfinalistka ubiegłorocznego Wimbledonu miała problemy z poruszaniem się po korcie, po raz drugi straciła serwis i wówczas doszła do wniosku, że nie jest w stanie kontynuować gry. Podeszła do siatki i uścisnęła się z 19-letnią Czeszką, by podziękować za grę. Stadion Margaret Court Arena opuszczała zapłakana.

Rozstawiona w turnieju z numerem 19 Switolina w swoich poprzednich spotkaniach w Melbourne spisywała się doskonale. W pierwszej rundzie pokonała Australijkę Taylah Preston 6:2, 6:2, tylko cztery gemy oddała również w kolejnym spotkaniu Bułgarce Wiktoriji Tomowej (6:1, 6:3), a przeciwko Szwajcarce Viktoriji Golubic straciła pięć gemów (6:2, 6:3).

Noskova, pogromczyni Igi Świątek w 3. rundzie (wygrana 3:6, 6:3, 6:4) awansowała do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału w swojej karierze. Zmierzy się w nim z kolejną zawodniczką z Ukrainy, a zarazem inną sensacją AO 2024, Dajaną Jastremską. 23-latka z Odesy, która do głównej drabinki musiała przebijać się przez kwalifikacje, pokonała w 4. rundzie Wiktorię Azarenkę 7:6, 6:4, a wcześniej pokonała m.in. ubiegłoroczną triumfatorkę Wimbledonu Marketę Vondrousovą.