Czternaste zwycięstwo z rzędu! "Nafciarze" śrubują rekord

Edmonton Oilers pokonali Columbus Blue Jackets 4:1.

Trwa seria zwycięstw Edmonton Oilers w lidze NHL. Tym razem hokeiści tego zespołu pokonali we własnej hali Columbus Blue Jackets 4:1, notując czternastą wygraną z rzędu.

Oilers objęli prowadzenie w ósmej minucie po golu Warrena Foegele, ale jeszcze w pierwszej tercji wyrównał Dmitri Woronkow. O wygranej "Nafciarzy" przesądziła świetna trzecia część gry, w której zdobyli pozostałe bramki. Na listę strzelców kolejno wpisali się: Evander Kane, Connor McDavid i Dylan Holloway.

- W trzeciej tercji wreszcie zaczęliśmy grać nasz najlepszy hokej. Wcześniej prezentowaliśmy się słabiej. Ostatecznie jednak zrobiliśmy swoje - powiedział Kane.

Oilers łącznie z ostatnich 25 meczów wygrali aż 22. Z dorobkiem 55 pkt zajmują trzecie miejsce w Pacific Division.

Najwięcej w historii NHL, 17 kolejnych wygranych, zanotowała ekipa Pittsburgh Penguins w sezonie 1992/93. W rozgrywkach 2016/17 16 zwycięstw z rzędu mieli Blue Jackets.