Skra pokonała Stal. Wyrównane spotkanie sąsiadów w tabeli

PGE GiEK Skra Bełchatów odniosła dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

PGE GiEK Skra Bełchatów wygrała z PSG Stalą Nysa 3:1 w meczu 18. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie i przeskoczyli w tabeli drużynę z Nysy.

Po wyrównanym początku, w środkowej części seta przewagę zaczęli budować bełchatowianie (12:10, 17:13). PSG Stal złapała kontakt z rywalami (17:16), gospodarze szybko jednak odbudowali przewagę (20:17). Siatkarze PGE GiEK Skry grali skuteczniej w ataku i utrzymali punktowy dystans w końcówce. Seta zamknęła zepsuta zagrywka gości (25:20).

W pierwszych fragmentach drugiej odsłony drużyna z Nysy uzyskała kilka punktów zaliczki (4:7) i przez dłuższy czas utrzymywała przewagę. Gospodarze wyrównali po punktowym bloku (15:15), ale nie byli tak skuteczni w ataku, jak w poprzedniej partii. Końcówka należała tym razem do Stali. Goście wygrali dwie ostatnie akcje – piłkę setową wywalczył Zouheir El Graoui, a po chwili Maciej Muzaj skutecznym atakiem zakończył długą wymianę (22:25).

Po dwóch dość wyrównanych setach, trzecia partia byłą bardzo jednostronna. Gospodarze wygrali trzy pierwsze akcje, a kilkupunktową przewagę powiększyli w środkowej części seta (12:7). Seta rozstrzygnęła właściwie seria pięciu punktów zdobytych przez bełchatowian od stanu 16:12 do 21:12, przy zagrywkach Adriana Aciobanitei. Skra spokojnie dokończyła seta, wygrywając 25:17.

Czwarta odsłona przyniosła grę punkt za punkt, a wynik krążył wokół remisu (9:9, 16:16). Sytuacja wyjaśniła się dopiero w końcówce, w akcjach od stanu 22:22. Przestrzelona zagrywka gości i skuteczna kontra Bartłomieja Lipińskiego dały gościom piłkę meczową (24:22). Później oglądaliśmy już tylko zepsute zagrywki – najpierw gospodarzy, a po chwili nysan, które zakończyły to spotkanie (25:23).

Skrót meczu Skra - Stal:

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (23), Bartłomiej Lipiński (14), Adrian Aciobanitei (14) – Skra; Maciej Muzaj (16), Michał Gierżot (16), Zouheir El Graoui (11) – Stal. MVP: Dawid Konarski (20/35 = 57% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

PGE GiEK Skra Bełchatów – PSG Stal Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:23)

Skra: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Iliya Petkov, Wiktor Nowak, Jakub Rybicki. Trener: Andrea Gardini.
Stal: Tsimafei Zhukouski, Zouheir El Graoui, Jakub Abramowicz, Maciej Muzaj, Michał Gierżot, Nicolas Zerba – Kamil Szymura (libero) oraz Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba, Patryk Szczurek, Wojciech Włodarczyk, Dominik Kramczyński. Trener: Daniel Pliński.

Wyniki meczów 18. kolejki PlusLigi:

2024-01-23: Bogdanka LUK Lublin – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (25:13, 16:25, 25:23, 17:25, 15:4)
2024-01-23: Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)
2024-01-24: PGE GiEK Skra Bełchatów – PSG Stal Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:23)
2024-01-24: Trefl Gdańsk – Barkom-Każany Lwów (środa, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-24: Projekt Warszawa – Enea Czarni Radom (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (czwartek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport).