Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Trefla! Rywale nie nawiązali walki

Siatkarz Trefla Gdańsk Mikołaj Sawicki podczas meczu PlusLigi z Barkomem Każany Lwów.

W spotkaniu 18. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał drużynę Barkom-Każany Lwów 3:0. Solidna gra gospodarzy wystarczyła na słabo dysponowanych w tym spotkaniu siatkarzy Barkomu.

Premierowa odsłona miała jednostronny przebieg. Goście jedynie do stanu 7:6 dotrzymywali kroku Treflowi. Gdańszczanie byli skuteczniejsi w ataku od słabiej dysponowanych rywali, lepiej prezentowali się w polu serwisowym i powiększali przewagę (11:7, 20:11). Końcówka pod kontrolą gospodarzy. Mikołaj Sawicki popisał się asem na wagę piłki setowej, a Alaksiej Nasiewicz zamknął seta skutecznym atakiem (25:17).

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. Goście znów nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki i od wyniku 5:5 ton wydarzeniom na boisku nadawała drużyna z Gdańska. Skuteczna gra Nasiewicza w ataku oraz dobra dyspozycja gospodarzy w polu serwisowym pozwalały budować przewagę (12:8, 20:14). Treflowi udało się powtórzyć wynik z pierwszego seta, gdy rywale popełnili błąd w ostatniej akcji (25:17).

Set numer trzy miał podobny scenariusz do poprzednich. Gdańszczanie, mimo mankamentów w grze, nadal dominowali na parkiecie. Drużyna ze Lwowa natomiast daleka była od dyspozycji z niedawnego zwycięskiego starcia z Bogdanką LUK Lublin. W środkowej części seta Trefl miał już wyraźną przewagę i kontrolował sytuację (13:8, 20:13). Kewin Sasak efektownym atakiem wywalczył piłkę meczową (24:17), a przestrzelona zagrywka przeciwników dała Treflowi brakujący punkt (25:18).

Skrót meczu Trefl - Barkom:

Najwięcej punktów: Aliaksei Nasevich (15), Mikołaj Sawicki (14), Patryk Niemiec (10) – Trefl; Luciano Palonsky (9) – Barkom-Każany. Dominacja Trefla w polu zagrywki (11–0, 6 asów Sawicki). MVP: Aliaksei Nasevich (14/22 = 64% skuteczności w ataku + 1 blok).

Trefl Gdańsk – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)

Trefl: Aliaksei Nasevich, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Karol Urbanowicz – Voitto Köykkä (libero) oraz Jan Franchi Martínez, Lukas Kampa, Kewin Sasak. Trener: Igor Juricić.
Barkom: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Vitalii Kucher, Oleh Shevchenko, Bohdan Mazenko. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki meczów 18. kolejki PlusLigi:

2024-01-23: Bogdanka LUK Lublin – KGHM Cuprum Lubin 3:2 (25:13, 16:25, 25:23, 17:25, 15:4)
2024-01-23: Jastrzębski Węgiel – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:20, 27:25, 25:19)
2024-01-24: PGE GiEK Skra Bełchatów – PSG Stal Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:23)
2024-01-24: Trefl Gdańsk – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)
2024-01-24: Projekt Warszawa – Enea Czarni Radom (środa, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn (czwartek, godzina 15.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów (czwartek, godzina 18.20; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-25: MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice (czwartek, godzina 21.00; transmisja – Polsat Sport).