FC Barcelona wyeliminowana z Pucharu Króla! Gol Roberta Lewandowskiego nie wystarczył

Athletic Bilbao pokonał Barcelonę 4:2 w ćwierćfinale Pucharu Króla. Zwycięskie gole dla gospodarzy padł w dogrywce. 78 minut rozegrał Robert Lewandowski, który zakończył mecz ze zdobytą bramką.

Spotkanie ledwo się zaczęło, a "Blaugrana" musiała odrabiać straty. Mina Xaviego mówiła wszystko. Trener Barcelony był zdziwiony, że jego podopieczni stracili gola już w pierwszej minucie. Do siatki trafił Gorka Guruzeta, a stadion San Mames oszalał.

Gospodarze nie wykorzystali jednak momentu, by zadać Barcelonie drugi cios. To zemściło się w najmniej oczekiwanym momencie. Stan spotkania wyrównał Robert Lewandowski, który został... trafiony piłką przez obrońcę Athletiku. Jeszcze przed przerwą goście prowadzili po pięknym trafieniu Lamine Yamala.

Athletic się nie poddał i po raz kolejny skutecznie zaatakował po przerwie. Bramkę zdobył Oihan Sancet. Mimo tego, że obie strony miały kolejne szanse, to o wszystkim musiała zadecydować dogrywka. W niej skuteczniejsi byli gospodarze, którzy dzięki bramkom Inakiego Williamsa oraz Nico Williamsa awansowali do półfinału Pucharu Króla.

Lewandowski opuścił murawę w 78. minucie.

Athletic Bilbao - FC Barcelona d. 4:2 (1:2, 2:2)

Bramki: Guruzeta 1, Sancet 49, Inaki Williams 105+2, Nico Williams 120 - Lewandowski 26, Yamal 32.