Siatkarska deklasacja! Projekt Warszawa pewnie wygrał na wyjeździe

Robert MurawskiSiatkówka
Projekt Warszawa wygrał 16 z 19 dotychczasowych meczów i z 47 punktami na koncie jest wiceliderem tabeli PlusLigi.

Drużyna Barkom Każany Lwów przegrała z Projektem Warszawa 0:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi. Spotkanie miało jednostronny przebieg, a siatkarze ze stolicy pewnie wygrali ze słabo dysponowanym przeciwnikiem.

Premierowa odsłona od początku toczyła się pod dyktando drużyny z Warszawy (4:7), która powiększyła przewagę po dwóch asach Jana Firleja (5:12). Projekt miał wyraźną przewagę w ataku i spokojnie powiększał przewagę (11:17). Atak Artura Szalpuka po bloku rywali ustalił wynik tej partii na 17:25.

Set numer dwa przyniósł jeszcze większą dominację ekipy ze stolicy. Projekt uzyskał przewagę już w pierwszych akcjach (3:6), później ją powiększał (6:11, 11:17). Siatkarze Barkomu nie mieli argumentów by nawiązać walkę, fatalnie prezentowali się w ataku (4/24 = 17% skuteczności w całym secie!). W końcówce, po punktowym bloku różnica wzrosła do dziesięciu oczek (12:22), a błąd środkowego ekipy ze Lwowa zakończył tę część meczu (13:25).

Trzecia partia była nieco bardziej wyrównana od poprzednich. Co prawda drużyna z Warszawy miała przewagę, ale nie tak wyraźną jak w poprzednich setach (5:6, 11:13). Siatkarze Barkomu dotrzymywali kroku rywalom jednak tylko do pewnego momentu. W końcówce Projekt odskoczył – po ataku Bartłomieja Bołądzia było 14:19. Końcówka toczyła się więc pod kontrolą ekipy trenera Piotra Grabana, a punktowy blok przypieczętował zwycięstwo (19:25).

Skrót meczu Barkom-Każany - Projekt:

Najwięcej punktów: Moussé Gueye (8), Vasyl Tupchii (8) – Barkom-Każany; Bartłomiej Bołądź (15), Artur Szalpuk (12), Andrzej Wrona (9), Kévin Tillie (8) – Projekt. Goście dominowali w ataku (36%–68%), bloku (4–12), lepiej punktowali zagrywką (0–3). MVP: Damian Wojtaszek.

Barkom-Każany Lwów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 13:25, 19:25)

Barkom-Każany: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Vitalii Kucher, Kristers Dardzans. Trener: Ugis Krastins.
Projekt: Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Yurii Semeniuk, Jan Firlej, Artur Szalpuk – Damian Wojtaszek (libero) oraz Maciej Stępień, Linus Weber, Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban.

Wyniki i skróty meczów 18. kolejki PlusLigi:

2024-01-27: Bogdanka LUK Lublin – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 27:25, 25:19)
2024-01-27: Barkom Każany Lwów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 13:25, 19:25)
2024-01-28: Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-28: GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-29: Indykpol AZS Olsztyn – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-29: Enea Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-01-30: KGHM Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-03-02: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.