Osiem bramek i porażka Barcelony! Piąte spotkanie Roberta Lewandowskiego bez gola

Robert Lewandowski nie zdołał strzelić gola w meczu z Villarrealem.

Robertowi Lewandowskiemu kolejny mecz z rzędu nie udało się trafić do siatki rywala w La Liga. W szalonym spotkaniu kibice, zgromadzeni na Estadio Olimpico, mogli oglądać aż osiem goli i świetne widowisko.

Już w 12. minucie doszło do protestów ze strony piłkarzy FC Barcelona. Robert Lewandowski przewrócił się w pojedynku z obrońcą Villarrealu. Piłkarze próbowali wpłynąć na sędziego Jose Luisa Munuerę Montero, jednak Hiszpan pozostał nieugięty.

Dziesięć minut później Gerard Moreno odebrał piłkę rywalom i umieścił ją w siatce Inakiego Peny. Ostatecznie bramka nie została uznana, bowiem sędzia liniowy przekazał arbitrowi, że jeden z przyjezdnych faulował rywala.

"Żółta łódź podwodna" nie czekała jednak długo na otwarcie wyniku. Nastąpiło ono za sprawą Gerarda Moreno. Kapitan Villarreal zdobył dziesiątą bramkę w tym sezonie La Liga.

Niespełna dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, kolejnego gola dla gości strzelił Ilias Akhomach. Marokańczyk wykorzystał błąd Joao Cancelo, który nie opanował piłki, w konsekwencji czego, oponent stanął oko w oko z bramkarzem.

Sześć minut później Barcelona zabrała się do odrabiania strat. Robert Lewandowski przypadkowo podał piłkę do Ilkaya Guendogana. Były piłkarz Manchesteru City wykorzystał szansę i zdobył trafienie kontaktowe.

W 68. minucie gola na remis strzelił Pedri. Z kolei po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "Dumy Katalonii", gola samobójczego strzelił Eric Bailly.

Villarreal nie powiedziało jednak ostatniego słowa i w 84. minucie doprowadziło do remisu. Gola na 3:3 strzelił Goncalo Guedes po podaniu od Alexandra Sorlotha.

W pierwszej minucie doliczonego czasu piłka uderzyła w rękę jednego z piłkarzy Villarrealu we własnym polu karnym. Sędzia uznał jednak, że karnego nie będzie, ponieważ ręka była ułożona zgodna z przepisami.

Ekipa gości walczyła do ostatniej chwili i finalnie po błędach defensywy "Blaugrany" wyszarpała trzy punkty po trafieniu Sorlotha. W 12. minucie doliczonego czasu gry Barcelonę zdążył dobić jeszcze Jose Luis Morales.

FC Barcelona - Villarreal CF 3:5 (0:1)

Bramki: Gundogan 60, Pedri 68, Bailly (sam.) 71; Moreno 41, Akhomach 54, Guedes 84, Sorloth 90+9, Morales 90+12