Zwycięska seria trwa! Znakomity mecz Bartosza Kurka

Bartosz Kurek i jego drużyna Wolfdogs Nagoya wygrali kolejny mecz w japońskiej V. League

Drużyna Bartosza Kurka, Wolfdogs Nagoya, pokonała VC Nagano Tridents 3:1 w niedzielnym meczu japońskiej V. League. Polski atakujący zdobył w tym spotkaniu 28 punktów. Dla jego zespołu to ósme zwycięstwo z rzędu.

W sobotę aktualni mistrzowie Japonii pokonali ostatnią drużynę w tabeli 3:0. W drugim spotkaniu z ekipą z Nagano stracili tylko jednego seta. Reprezentant Polski był najlepiej punktującym graczem meczu, skończył 27 z 50 ataków i miał jeden punktowy blok.

W rankingu najlepiej punktujących graczy ligi MVP ubiegłorocznych finałów ligi japońskiej zajmuje obecnie piąte miejsce, za Węgrem Krisztianem Padarem (Toray Arrows), Kanadyjczykiem Sharone'em Vernonem Evansem (Osaka Sakai Blazers), Rosjaninem Dmitrijem Muserskim (Suntory Sunbirds) i Amerykaninem Aaronem Russellem (JT Thunders Hiroszima).

Klubowy zespół Kurka jak do tej pory wygrał wszystkie swoje ligowe mecze w 2024 roku. W dwumeczach pokonał kolejno Tokyo Great Bears, JTEKT Stings, Osaka Sakai Blazers i w ten weekend Nagano Tridents. We wszystkich tych starciach Wolfdogs stracili tylko trzy sety. Ostatniej porażki doznali 24 grudnia, gdy ulegli 0:3 Suntory Sunbirds.

W tabeli V. League ekipa z Nagoi zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem osiemnastu zwycięstw i sześciu porażek. Do prowadzących Panasonic Panthers traci osiem punktów, ale ma też o dwa mecze rozegrane więcej od lidera.

Gorzej wiedzie się prowadzonej przez Michała Mieszko Gogola drużynie JTEKT Stings. W niedzielę, podobnie jak w sobotę, "Żądła" przegrały z "Panterami" 0:3. JTEKT z bilansem siedmiu wygranych i siedemnastu przegranych są na ósmej pozycji w dziesięciozespołowej stawce. Na zwycięstwo czekają od końca grudnia.