Czerwona kartka dla Kaczmarka! Śliwka musiał interweniować (WIDEO)

Robert MurawskiSiatkówka
Łukasz Kaczmarek dostał czerwoną kartkę w meczu ZAKSA - Halkbank.

Łukasz Kaczmarek został wybrany najlepszym siatkarzem meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Halkbank Ankara (3:2). Atakujący rozegrał kapitalne zawody, ale o jednej sytuacji chciałby chyba zapomnieć. W czwartym secie spotkania otrzymał czerwoną kartkę...

Sytuacja miała miejsce w czwartym secie. Łukasz Kaczmarek zaserwował piłkę w sam narożnik boiska, ale sędziowie nie od razu stwierdzili, że to był as. Sytuacja wywołała nerwową reakcję atakującego ZAKSY. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę, co oznaczało "darmowy" punkt dla gości.

Kaczmarek długo nie mógł się uspokoić. Nerwową sytuację musiał rozładować kapitan kędzierzynian Aleksander Śliwka. Kontuzjowany siatkarz obserwował grę z przeciwnej strony boiska, ale pofatygował się na stronę ZAKSY, by zza band uspokoić kolegę.

Sytuacja miała negatywny wpływ na grę ZAKSY w czwartym secie. Mimo tego, Kaczmarek rozegrał bardzo dobre spotkanie (20/35 = 57% skuteczności w ataku + 3 asy; zagrał na +20) i został wybrany MVP.