Klęska Skry we własnej hali! Fatalna seria siatkarzy z Olsztyna przerwana

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali w Bełchatowie.

PGE GiEK Skra Bełchatów przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3 w meczu otwierającym 20. kolejkę PlusLigi. Olsztynianie przerwali serię pięciu porażek; Skra po okresie dobrych występów, po raz drugi z rzędu przegrała w trzech setach.

Dwie pierwsze akcje meczu wygrali gospodarze (2:0), ale bardzo szybko inicjatywę przejęli siatkarze z Olsztyna (6:8, 8:12). Goście lepiej prezentowali się w polu serwisowym, byli skuteczniejsi w ataku i długo utrzymywali przewagę. W końcówce bełchatowianie zdołali odrobić straty (22:22), ale kluczowe akcje padły łupem Indykpolu AZS. Seta rozstrzygnęły dwa skuteczne ataki Alana Souzy (23:25).

Olsztynianie uzyskali przewagę od początku drugiego seta (4:8, 5:11), wykorzystując problemy bełchatowian w przyjęciu. W środkowej części seta utrzymywali punktowy dystans (11:15, 13:19), choć zanotowali też słabszy fragment, gdy przegrali trzy akcje z rzędu (16:19). Końcówka pod kontrolą przyjezdnych, a wynik na 20:25 ustalił mocnym uderzeniem po bloku rywali Manuel Armoa.

Na początku trzeciej partii przewaga przechodziła z rąk do rąk (4:2, 4:6, 9:7). Bełchatowianie wygrali cztery akcje z rzędu, ale przegrali... pięć kolejnych (9:12). Siatkarze Indykpolu AZS złapali właściwy rytm i zaczęli budować przewagę, a Souza (12:18) i Armoa (14:20) dołożyli asy serwisowe. W końcówce goście spokojnie utrzymywali punktowy dystans. Przestrzelona zagrywka rywali dała im piłkę meczową (19:24), a atak Cezarego Sapińskiego ze środka zakończył to spotkanie (20:25).

Skrót meczu PGE GiEK Skra - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Lipiński (10) – PGE GiEK Skra; Alan Souza (18), Manuel Armoa (16), Moritz Karlitzek (11) – Indykpol AZS. Gospodarze lepiej punktowali blokiem (7–4), ale skuteczność w ataku (47% – 58%) i zagrywka (1–9) po stronie gości. MVP: Karol Jankiewicz.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Skra: Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz – Benjamin Diez (libero) oraz Iliya Petkov, Przemysław Kupka, Pierre Derouillon, Jakub Rybicki. Trener: Andrea Gardini.
AZS: Moritz Karlitzek, Szymon Jakubiszak, Alan Souza, Manuel Armoa, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jakub Majchrzak, Joshua Tuaniga. Trener: Javier Weber.