Przełamanie siatkarzy Barkomu! Zagrywka kluczem do wyjazdowego zwycięstwa

Robert MurawskiSiatkówka
Drużyna Barkom Każany Lwów odniosła siódme zwycięstwo w obecnym sezonie PlusLigi.

W spotkaniu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z ekipą Barkom-Każany Lwów 0:3. Goście byli lepiej dysponowani w polu serwisowym, wygrali dwa wyrównane sety, a w trzecim mieli już wyraźną przewagę. Drużyna ze Lwowa przełamała się po dwóch porażkach po 0:3 z Treflem Gdańsk i Projektem Warszawa.

Premierowa odsłona przyniosła wyrównaną grę (8:8, 16:16); żadna ze stron nie była w stanie zbudować trwałej i znaczącej przewagi. Walka punkt za punkt trwała niemal do końca. Po ataku Bartosza Filipiaka gospodarze prowadzili 23:22, ale seta praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął Wasyl Tupczij. Siatkarz ekipy ze Lwowa najpierw popisał się skutecznym atakiem, a później posłał dwa asy serwisowe (23:25).

W drugiej partii zagrywka nadal była atutem gości, którzy po asie Mousse Gueye odskoczyli na trzy oczka (6:9). Suwalczanie szybko odrobili straty, a w środkowej części seta uzyskali przewagę (15:12). Później w polu serwisowym błysnął Ilia Kowalow i ekipa ze Lwowa odrobiła straty (16:17). Znów losy seta ważyły się do samego końca. Sprawę rozstrzygnęły dwa punktowe bloki gości w ostatnich akcjach (23:25).

Po wyrównanym początku trzeciego seta (10:10), inicjatywę przejęli goście. Ważną rolę znów odegrała zagrywka, bo asy posłali Tupczij (10:13) i Gueye (12:17). Suwalczanie próbowali gonić wynik, ale nie zdołali odrobić strat. Tym razem siatkarze Barkomu wygrali dość pewnie, a spotkanie zamknął uderzeniem ze środka Władysław Szczurow (21:25).

Skrót meczu Ślepsk - Barkom:

Najwięcej punktów: Bartosz Firszt (11), Arkadiusz Żakieta (11), Konrad Stajer (10) – Ślepsk Malow; Wasyl Tupczij (19), Ilia Kowalow (12), Luciano Palonsky (12) – Barkom Każany. Goście byli skuteczniejsi w ataku i lepiej punktowali zagrywką (3–8). MVP: Wasyl Tupczij (13/19 = 68% skuteczności w ataku + 3 asy + 3 bloki).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)

Ślepsk Malow: Ziga Stern, Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Bartosz Firszt, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Jakub Macyra, Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Ernest Kaciczak. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Barkom-Każany: Mousse Gueye, Deniss Petrovs, Luciano Palonsky, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Ilia Kovalov – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Kristers Dardzans, Vitalii Kucher. Trener: Ugis Krastins.

Wyniki i skróty meczów 20. kolejki PlusLigi:

2024-02-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
2024-02-02: PSG Stal Nysa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2 (20:25, 26:24, 22:25, 25:22, 15:9)
2024-02-03: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19)
2024-02-03: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)
2024-02-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-04: Aluron CMC Warta Zawiercie – Enea Czarni Radom (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-04: Projekt Warszawa – KGHM Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-07: Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).