Pewne zwycięstwo siatkarzy z Zawiercia. Czarni nie zaskoczyli faworytów

Robert MurawskiSiatkówka
Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała z Enea Czarnymi Radom 3:0.

W spotkaniu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Enea Czarnymi Radom 3:0. Ostatnia w tabeli ekipa z Radomia podjęła walkę, ale faworyci pewnie wygrywali w każdym z setów.

Spotkanie rozpoczął zagrywką Wojciech Szeląg – zwycięzca licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W premierowej odsłonie radomianie długo utrzymywali kontakt z gospodarzami. Co prawda Aluron CMC Warta odskoczyła na trzy oczka (13:10), ale po ataku Bartosza Gomułki goście znów zbliżyli się do rywali (16:15). Końcówka toczyła się pod dyktando skuteczniejszych w ofensywie siatkarzy z Zawiercia. Seta zamknął błąd radomian w polu zagrywki (25:19).

W drugiej odsłonie po wyrównanym początku (10:10), gospodarze odskoczyli przeciwnikom w jednym ustawieniu. Po asie serwisowym Miguela Tavaresa prowadzili 14:10, a później 16:11. Sporo ożywienia do gry ekipy z Radomia wniósł Nikola Meljanac, który pojawił się na parkiecie w połowie seta. Goście zmniejszyli straty (22:20), ale kluczowe akcje padły łupem Jurajskich Rycerzy. Punktowy blok i dwa skuteczne ataki Patryka Łaby dały im wygraną 25:21.

Trzecia partia również toczyła się przy przewadze gospodarzy, którzy utrzymywali dwu-trzypunktowy dystans (9:6, 14:11). Tak obie ekipy dobrnęły do końcówki seta, którą znów po swojej myśli rozegrała ekipa z Zawiercia. Skuteczne ataki Miłosza Zniszczoła i Łaby powiększyły zaliczkę (22:17). Ostatnie punkty przyniosły gospodarzom błędy rywali w polu zagrywki (25:20).

Skrót meczu Warta - Czarni:

Najwięcej punktów: Karol Butryn (18), Patryk Łaba (11) – Aluron CMC Warta; Nikola Meljanac (10) – Enea Czarni. MVP: Karol Butryn (16/23 = 70% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)

Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Patryk Łaba – Szymon Gregorowicz (libero) oraz Wojciech Szeląg, Thibault Rossard, Daniel Gąsior, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.
Czarni: Konrad Formela, Michał Ostrowski, Bartosz Gomułka, Rafał Buszek, Wiktor Rajsner, Vuk Todorovic – Dominik Teklak (libero) oraz Tomasz Piotrowski, Nikola Meljanac, Igor Gniecki, Brodie Hofer. Trener: Waldo Kantor.

Wyniki i skróty meczów 20. kolejki PlusLigi:

2024-02-02: PGE GiEK Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)
2024-02-02: PSG Stal Nysa – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2 (20:25, 26:24, 22:25, 25:22, 15:9)
2024-02-03: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:19)
2024-02-03: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 0:3 (23:25, 23:25, 21:25)
2024-02-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (17:25, 21:25, 24:26)
2024-02-04: Aluron CMC Warta Zawiercie – Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:20)
2024-02-04: Projekt Warszawa – KGHM Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-02-07: Trefl Gdańsk – Bogdanka LUK Lublin (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).