Porażka po wielogodzinnym thrillerze! Magda Linette odpadła z turnieju

Karol PłatekTenis

Miała swoje szanse, ale ich nie wykorzystała. Magda Linette po emocjonującym i pełnym walki pojedynku przegrała w trzech setach z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i odpadła z turnieju w Abu Zabi.

Polka doskonale rozpoczęła spotkanie i w przeciwieństwie do poprzednich meczów, pewnie radziła sobie w polu serwisowym. Przełamała już pierwszy serwis rywalki i miała nawet szansę, aby prowadzić 3:0. Niestety w kolejnej partii nie wykorzystała break pointa i straciła szansę na podwójne przełamanie.

Niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Ten slogan rodem z piłkarskich boisk sprawdził się również na korcie w Abu Zabi. W szóstym gemie pierwszego seta Brazylijka odrobiła stratę i o losach partii zadecydował tie-break. Linette ponownie stanęła przed szansą na prowadzenie z dwoma brejkami, ale ponownie nie skorzystała z pomyłek rywalki.

Doświadczona Haddad Maia postawiła wszystko na jedną kartę. Odważny return wybił Polkę z uderzenia i sprawił, że Linette zaczęła popełniać błędy. Tie-breaka przegrała do sześciu.

W drugim secie obie zawodniczki pilnowały własnego serwisu. Dobra passa obu tenisistek trwała aż do ósmego gema, kiedy to Polka przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 5:3. Set i remis w meczu były na "wyciągnięcie rakiety". Niestety Brazylijka odpowiedziała przełamaniem powrotnym.

O zwycięstwie w secie ponownie zadecydował tie-break. Linette odzyskała pewność siebie i dodatkową partię rozegrała koncertowo, demolując rywalkę do jednego.

Decydujący set już nie był tak wyrównany. Linette miała swoje okazje, ale ostatecznie przegrała 1:6 i tym samym w całym meczu 1:2. Spotkanie trwało ponad trzy i pół godziny.

Magda Linette - Beatriz Haddad Maia 6:7, 7:6, 1:6