LM siatkarek: Wyniki i skróty meczów barażowych

Robert MurawskiSiatkówka
PGE Rysice Rzeszów pożegnały się z rozgrywkami Ligi Mistrzyń 2024.

PGE Rysice Rzeszów przegrały z VakifBankiem Stambuł rywalizację barażową o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Rozegrano również inne spotkania tej fazy rozgrywek. Sprawdź wyniki i zobacz skróty meczów barażowych CEV Champions League 2024.

Rywalizacja w barażach nie przyniosła niespodzianek. Broniący trofeum VakifBank po 45 minutach rewanżu prowadził już 2:0 i tym samym pozbawił złudzeń drużynę z Rzeszowa. W starciu o półfinał Turczynki zmierzą się z zespołem Joanny Wołosz – A. Carraro Imoco Conegliano. Mistrz Włoch bezpośrednio z fazy grupowej awansował do najlepszej ósemki rozgrywek.

Także Eczacibasi Dynavit nie miało większych kłopotów z zakwalifikowaniem się do kolejnej rundy. Turczynki pewnie wygrały dwie pierwsze partie i rozstrzygnęły sprawę awansu. W drużynie Eczacibsai nie zagrała reprezentantka Polski Martyna Czyrniańska.

W niemieckim starciu siatkarki Allianz MTV Stuttgart dwukrotnie pokonały bez straty seta SC Poczdam. W ćwierćfinale zmierzą się z drużyną Fenerbahce Opet Stambuł, w której gra Magdalena Stysiak.

Jedynym polskim reprezentantem w gronie ośmiu najlepszych ekip Ligi Mistrzyń jest ŁKS Commercecon Łódź, który wygrał rywalizację w grupie. O półfinał podopieczne Alessandro Chiappiniego powalczą z wiceliderem Serie Allianz Vero Volley Mediolan.

Baraże Ligi Mistrzyń siatkarek 2024 – wyniki i skróty meczów:

2024-01-30: PGE Rysice Rzeszów – VakifBank Stambuł 0:3 (20:25, 12:25, 26:28)

2024-02-08: VakifBank Stambuł – PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:12, 25:18, 25:23)

2024-02-01: SC Prometey Dnipro – Eczacibasi Dynavit Stambuł 0:3 (15:25, 13:25, 16:25)

2024-02-07: Eczacibasi Dynavit Stambuł – SC Prometey Dnipro 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:16)

2024-02-01: Allianz MTV Stuttgart – SC Poczdam 3:0 (25:18, 27:25, 25:19)

2024-02-07: SC Poczdam – Allianz MTV Stuttgart 0:3 (18:25, 25:27, 19:25).