Puchar CEV: Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów. Relacja live i wynik na żywo

Przed nami rewanżowa odsłona walki o półfinał Pucharu CEV pomiędzy Aluron CMC Wartą Zawiercie a Asseco Resovią Rzeszów. W znacznie lepszej sytuacji znajdują się siatkarze ze stolicy Podkarpacia. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Każda polsko-polska rywalizacja na niwie europejskiej wyzwala wielkie emocje. Podobnie jest tym razem w przypadku konfrontacji Warty z Resovią, której stawką jest półfinał Pucharu CEV - drugich w hierarchii najważniejszych siatkarskich rozgrywek klubowych w Europie.

Pierwsze starcie odbyło się na początku lutego w Rzeszowie i wówczas gospodarze wygrali bez straty seta, czyniąc tym samym milowy krok w stronę awansu.

Warto zaznaczyć, że nomen omen Warta kilka dni wcześniej rywalizowała u siebie z Resovią w PlusLidze i wygrała 3:1. Powtórka takiego scenariusza w czwartkowy wieczór będzie oznaczać konieczność rozegrania tzw. "złotego seta". Podopieczni Michała Winiarskiego nie są zatem na straconej pozycji, ponieważ regulamin rozgrywek Pucharu CEV pozwala "Jurajskim Rycerzom" przegrać jedną partię.

Rzeszowianie do pełni szczęścia potrzebują zatem co najmniej dwóch wygranych setów. Ostatnia ligowa potyczka i zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu z Grupą Azoty 3:0 jedynie uskrzydliło brązowych medalistów PlusLigi poprzedniego sezonu.

To jednak Warta zajmuje wyższą lokatę w tabeli i wyprzedza Resovię aż o dziewięć punktów. Oba zespoły plasują się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu. Zawiercianie w miniony weekend zgodnie z planem pokonali u siebie Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0.

Relacja live i wynik na żywo meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów od godz. 19:45 na Polsatsport.pl.