PlusLiga: Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel. Relacja live i wynik na żywo

W 21. kolejce PlusLigi lider rozgrywek zmierzy się z ostatnią drużyną tabeli. Relacja i wynik na żywo meczu Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl.

Enea Czarni Radom dwie kolejki temu zanotowali trzecie zwycięstwo w tym sezonie - na własnym parkiecie pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:20). Szczęście nie trwało długo, bo już w kolejnym meczu ulegli zespołowi Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Spotkanie rozpoczął zagrywką Wojciech Szeląg. W pierwszym secie radomianie długo trzymali się blisko rywali, a o wygranej zawiercian zadecydowała końcówka (25:19). W drugim secie Czarni walczyli do stanu 10:10. Potem Aluron zaczął budować przewagę i ją utrzymał (25:21). W ostatniej partii zawiercianie utrzymywali prowadzenie na poziomie dwóch, trzech "oczek" i utrzymali je do końca meczu (25:20).

Jastrzębski Węgiel ostatnią porażkę w PlusLidze poniósł w grudniu 2023 przeciwko ekipie Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1. Od tamtej pory jastrzębianie są niepokonani - stąd również ich pozycja w tabeli. W poprzedniej kolejce na własnym parkiecie Jastrzębski wygrał z GKS Katowice 3:1. W pierwszej partii górą była ekipa z Katowic. Dwie ważne akcje skończył Marcin Waliński – najpierw na wagę piłki setowej (22:24), a później kończącą tę partię (23:25). Drugi, trzeci i czwarty set miały podobny przebieg. Zawodnicy GKS-u utrzymywali remisowy wynik do około połowy seta, a potem już przewagę wypracowywali zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (25:18, 25:20, 25:19).

Relacja i wynik na żywo meczu Enea Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl. Początek o 17:30.