Bayern Monachium upokorzony w hicie Bundesligi!

Bayer Leverkusen pokonał Bayern Monachium w hicie niemieckiej Bundesligi.

Bayer Leverkusen pokonał Bayern Monachium w hicie niemieckiej Bundesligi. Podopieczni Xabiego Alonso rozbili mistrzów kraju aż 3:0.

Bayer po arcyważnym zwycięstwie, na 13 kolejek przed końcem rozgrywek, jest coraz bliżej pierwszego w historii mistrzowskiego tytułu. Drużyna z Leverkusen w sobotę odniosła 17. ligowe zwycięstwo i przy czterech remisach zachowała miano jedynej niepokonanej w Bundeslidze.

Gospodarze na prowadzenie zapracowali w 18. minucie. Wspaniałą pracę wykonał Robert Andrich, który odegrał decydująca rolę w budowaniu akcji. Wywalczył piłkę, a bramkarz Manuel Neuer niewiele mógł zdziałać, gdy Josip Stanisic silnie uderzył pod poprzeczkę. 23-letni Chorwat piłkarskiego abecadła uczył się w... Monachium i przed tym sezonem został wypożyczony do ekipy "Aptekarzy".

Wynik tuż po przerwie podwyższył Hiszpan Alex Grimaldo, który po szybkiej wymianie podań z Nathanem Tellą z impetem wpadł w pole karne i z lewej nogi uderzył w lewy górny róg bramki.

Goście w doliczonym czasie gry zaryzykowali i pod bramkę rywali udał się Neuer. Po rzucie rożnym był nawet bliski zdobycia gola. Błyskawiczny atak Bayeru okazał się niezwykle skuteczny i do pustej bramki z dość niewygodnej pozycji piłkę skierował Holender Jeremie Frimpong.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 3:0 (1:0)
Bramki: Stanisic 18, Grimaldo 50, Frimpong 90+5