Hubert Hurkacz nie obroni tytułu! Półfinałowa porażka Polaka w Marsylii

Robert IwanekTenis
Hubert Hurkacz nie obroni tytułu w turnieju ATP w Marsylii

Hubert Hurkacz nie obroni tytułu, wywalczonego przed rokiem w turnieju ATP w Marsylii. Wrocławianin przegrał w sobotnim półfinale z rozstawionym z czwórką reprezentantem gospodarzy Ugo Humbertem 4:6, 4:6.

Hurkacz, który pod koniec stycznia awansował na najwyższe w karierze 8. miejsce w rankingu ATP, w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej gładko pokonał Kazacha Aleksandra Szewczenkę 6:1, 6:4, a w walce o półfinał odprawił 66. w światowym zestawieniu Czecha Tomasa Machaca 6:3, 6:4.

Rozstawiony z jedynką wrocławianin był również faworytem spotkania z Ugo Humbertem. Polski tenisista w dotychczasowej karierze mierzył się z Francuzem trzykrotnie i trzy razy wychodził z tych pojedynków zwycięsko. Sobotni mecz od początku nie układał się jednak po myśli Hurkacza. Nasz zawodnik dał się przełamać już w pierwszym gemie, a ponieważ do końca seta każdy z zawodników wygrywał przy własnym podaniu, pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wygraną Humberta 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od zgodnych wygranych obu tenisistów przy własnym serwisie. Niestety, w piątym gemie Ugo Humbert przełamał wrocławianina, a następnie błyskawicznie odskoczył na dwugemową przewagę, wygrywając gema do zera przy swoim podaniu. Wrocławianin był bliski przełamania rywala w ósmym gemie, w którym miał dwa break pointy, ale po długiej walce Francuz wygrał ostatecznie na przewagi. Dwa kolejne gemy padały łupem aktualnie serwującego i po nieco ponad godzinie i dwudziestu minutach Ugo Humbert wygrał z Hubertem Hurkaczem 6:4, 6:4.

Finałowym rywalem Francuza będzie Grigor Dimitrow, który w drugim półfinale pokonał po trzysetowym boju Karena Chaczanowa.