Padł siatkarski rekord! Chodzi o serię porażek

Robert IwanekSiatkówka
Siatkarki Gwangju AI Peppers przegrały 21 ligowych meczów z rzędu

Wyjątkowo wstydliwy rekord pobiły siatkarki Gwangju AI Peppers. W miniony weekend zawodniczki tego klubu przegrały 21. mecz z rzędu w V-League (najwyższej klasie rozgrywkowej w Korei Południowej)!

Fatalna passa zgłoszonej do rozgrywek w 2021 roku drużyny rozpoczęła się 15 listopada ubiegłego roku od porażki 1:3 z Gimcheon Korea Expressway Hi-Pass. Od tego czasu, mimo licznych zmian w składzie (w tym pozyskania doświadczonej przyjmującej Park Jeong-ah) i sztabie szkoleniowym (zespół w środku sezonu przejął utytułowany Amerykanin Joe Trisney), ekipa z Gwangju nie była w stanie wygrać ani jednego spotkania.

Zawodniczki AI Peppers kilkukrotnie były bardzo bliskie przerwania swojej katastrofalnej serii. Przed tygodniem, w ligowym starciu z GS Caltex Seoul KIXX, prowadziły 2:0 w setach, a w czwartej odsłonie wygrywały już trzema punktami, a mimo to schodziły z parkietu pokonane. Tamtym spotkaniem drużyna z Gwangju wyrównała poprzedni rekord porażek (20) w V-League, należący do Daejeon Jung Kwan Jang Red Sparks z sezonu 2012/2013. Cztery dni później podłamane siatkarki zostały już samodzielnymi rekordzistkami, przegrywając 0:3 z Hwaseong IBK Altos.

Po 28 kolejkach Gwangju AI Peppers ma na koncie 8 punktów i jest czerwoną latarnią południowokoreańskiej V-League. Do zajmującego przedostatnią pozycję Gimcheon Korea Expressway Hi-Pass podopieczne Joego Trinseya tracą... 23 "oczka".

Najbliższą okazję do przełamania wstydliwej serii zawodniczki klubu z prowincji Jeolla Południowa będą miały już 16 lutego, w domowym starciu z plasującym się tuż za podium Daejeon JKJ.