Koniec niesamowitej passy Barcelony! Pierwsza wpadka od 5 lat!

Żeńska drużyna Barcelony straciła u siebie punkty po raz pierwszy od pięciu lat

FC Barcelona Femeni zremisowała 1:1 z Levante w meczu 14. kolejki Liga F (żeńska ekstraklasa w Hiszpanii). Tym samym przerwana została kosmiczna wręcz passa "Blaugranes" w liczbie kolejnych zwycięstw na własnym stadionie.

W środowym starciu zawodniczki Barcelony wyszły na prowadzenie w 21. minucie dzięki trafieniu Salmy Paralluelo. Trzecie w tabeli Levante odpowiedziało dziesięć minut po przerwie golem Alby Marii Redondo Ferrer i mecz - mimo kilku dobrych okazji z obu stron - zakończył się remisem.

Dla "Blaugranes" była to pierwsza strata punktów w meczu ligowym na własnym stadionie od... 1827 dni, a więc od ponad pięciu lat! Ostatnią drużyną, której udało się w Liga F urwać punkty ośmiokrotnym mistrzyniom Hiszpanii, był Sporting de Huelva, który 13 lutego 2019 roku wygrał w stolicy Katalonii 3:2. Od tamtej pory zawodniczki Barcelony - aż do 14 lutego 2024 roku - nie tylko nie przegrały, ale nawet nie zremisowały ani jednego domowego spotkania w lidze! Passa ta przełożyła się na niebotyczne wręcz 70 (!) kolejnych zwycięstw.

Po 17 kolejkach bieżącego sezonu FC Barcelona Femeni prowadzi w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, mając na koncie 49 punktów - o 9 więcej od zajmującego drugie miejsce Realu Madryt i 11 więcej od plasującego się na najniższym stopniu podium Levante.