KSW 91: Wyniki walk

Mateusz TudekSporty walki

Valeriu Mircea został nowym tymczasowym mistrzem KSW w wadze lekkiej. Na gali w Libercu Mołdawianin pokonał przez poddanie w czwartej rundzie Leo Brichtę. Ponadto zwycięstwa na gali odnieśli m.in. Dominik Humburger, Kacper Koziorzębski czy Łukasz Charzewski. Oto wyniki walk gali KSW 91.

Wynki walk:

70,3 kg/155 lb: Valeriu Mircea (30-8-1, 12 KO, 13 Sub) pokonał Leo Brichtę (12-3 1NC, 6 KO, 4 Sub) przez poddanie (duszenie zza pleców) w czwartej rundzie.

83,9 kg/185 lb: Dominik Humburger (8-1, 7 KO) pokonał Adriana Dudka (7-3, 5 KO, 1 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w stójce) w drugiej rundzie.
77,1 kg/170 lb: Matus Juracek (11-3, 4 KO, 2 Sub) pokonał Henry'ego Fadipe (14-12-1, 9 KO, 3 Sub) przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie.
77,1 kg/170 lb: Kacper Koziorzębski (10-6, 4 KO) pokonał Viktora Cervinsky'ego (4-1, 1 KO, 2 Sub) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27).
68 kg/150 lb: Łukasz Charzewski (13-2 1NC, 2 KO, 2 Sub) pokonał Michała Sobiecha (5-2, 3 KO) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27).
93 kg/205 lb: Dawid Kasperski (1-0) pokonał Vasila Ducara (3-3, 3 KO) jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 30-27).
65,8 kg/145 lb: Josef Stummer (4-1, 2 Sub) pokonał Adriana Wieliczkę (2-2,2 Sub) przez poddanie (duszenie trójkątne nogami) w drugiej rundzie.
61,2 kg/135 lb: Mariusz Joniak (12-5, 2 KO, 8 Sub) pokonał Tobiasza Le (4-2, 3 KO) przez techniczny nokaut (prawy sierpowy i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie.
56,7 kg/125 lb: Wiktoria Czyżewska (3-1, 3 KO) pokonała Petrę Castkovą (6-7, 1 KO, 1 Sub) przez techniczny nokaut (kopnięcie w korpus i ciosy w parterze) w pierwszej rundzie.

Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Gala KSW 91 w Libercu dobiegła końca. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

Scenariusz czwartej rundy był podobny do tego, co wydarzyło się w trzeciej odsłonie. Brichta trafiał ciosami w stójce, na co Mircea zareagował obaleniem. W parterze Mołdawianin zajął plecy rywala. Z tej pozycji pracował ciosami, aż w końcu zapiął duszenie zza pleców. Brichta odklepał. Mircea z pasem mistrzowskim!

Koniec! Valeriu Mircea nowym tymczasowym mistrzem KSW w kategorii lekkiej!

III Runda

Początek rundy to stójkowa dominacja Brichty. Czech był celniejszy, przez co zmusił do defensywy Mirceę. Mołdawianin w geście rozpaczy ruszył po sprowadzenie, które się powiodło. W parterze kontrolował rywala, ale zadawał mało ciosów. W końcu sędzia podniósł walkę do stójki tuż przed końcem rundy. Czas na starcia mistrzowskie. To jest znakomita walka!

II Runda

Kiedy walka przeniosła się na ziemię, dominował Mircea. Mołdawianin próbował nawet poddać rywala trójkątem rękami. Włożył całą siłę w dopięcie techniki, ale Brichta obronił się i wrócił do stójki, gdzie przejął inicjatywę. W końcu jednak Mircea ponownie obalił i kontrolował walkę z góry do końca rundy. Kluczowe dla losów pojedynku będzie to, kto lepiej wytrzyma kondycyjnie.

I Runda

Dużo badania się i pracy poza dystansem. Dochodziło do pojedynczych zwarć. Brichta próbował wysokich kopnięć, a Mircea sięgał obszernymi ciosami. W końcówce rundy Mołdawianin udanie obalił Czecha.

A przed nami już tylko walka wieczoru! Bohater lokalnej publiczności Leo Brichta powitany owacjami zameldował się w klatce. Jego śladem podążył Valeriu Mircea. Obaj już stają naprzeciwko siebie. Stawką pas tymczasowego mistrza wagi lekkiej!

To była niezwykle emocjonująca walka! Obaj wymieniali mocne ciosy, lecz z czasem przewagę zaczął zyskiwać Humburger. W końcu w połowie drugiej rundy Czech poważnie naruszył Polaka. Dudek zaczął chwiać się na nogach i po kolejnych ciosach sędzia przerwał pojedynek. Efektowne zwycięstwo Humburgera!

Nokaut w drugiej rundzie! Dominik Humburger zwyciężył przed własną publicznością!

A już za moment co-main event. Dominik Humburger kontra Adrian Dudek - to już za moment!

Czech naruszył rywala mocnym ciosem w stójce. Fadipe padł na matę, ale jeszcze próbował pozostać w pojedynku. Nawałnica ciosów Juracka okazała się zbyt mocna. W końcu sędzia musiał przerwać walkę. Efektowny debiut Juracka w KSW!

Co za nokaut! Matus Juracek ciężko znokautował Henry'ego Fadipe!

Fadipe vs Juracek - to już za chwilę!

Ostatecznie wszyscy trzej sędziowie widzieli wygraną "Wióra". Niemniej jednak każda z rund miała dość wyrównany przebieg. Niemniej jednak Koziorzębski wraca na zwycięskie tory!

Kacper Koziorzębski zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów! (30-27, 30-27, 30-27)

To były trzy rundy bardzo zaciętego boju. Obaj mieli w niej swoje dobre momenty. Trudne zadanie przed sędziami. Za moment poznamy werdykt!

Cervinsky - Koziorzębski. Ta walka już za moment!

Łukasz Charzewski zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów! (30-27, 30-27, 30-27).

Co to była za walka! Dwie pierwsze rundy pod dyktando Charzewskiego. W przerwie między drugą a trzecią odsłoną oko "Harrego" mocno spuchło. Nad byłym mistrzem FEN zawisło widmo przerwania walki przez lekarza. Charzewski został jednak dopuszczony do ostatniej rundy. Za chwilę werdykt!

Za chwilę walka Sobiech vs Charzewski!

Dawid Kasperski wygrał jednogłośną decyzją sędziów! (30-27, 30-27, 30-27)

Walka potrwała pełne trzy rundy. To był niezwykle emocjonujący pojedynek. Do walki wyszło dwóch znakomitych stójkowiczów, a zobaczyliśmy pełne spectrum MMA. Za chwilę werdykt!

Nie zwalniamy tempa. Kasperski vs Ducar - to już za chwilę!

Pierwsza runda przebiegła pod dyktando Polaka. Wieliczko szukał przede wszystkim poddania - najpierw skrętówką, potem duszeniem zza pleców. To wszystko kosztowało go dużo energii. Wykorzystał to Stummer, który przejął inicjatywę w drugiej odsłonie rywalizacji. Kilkukrotnie mocno trafił Wieliczkę, ale dzieła zniszczenia dopełnił w parterze. Czech zapiął trójkąt nogami, po którym Wieliczko odklepał. Druga wygrana Stummera w KSW!

Josef Stummer! Czech wygrał przez poddanie w drugiej rundzie!

Po krótkiej przerwie czas na kolejne pojedynki. Wieliczko vs Stummer - to już za moment!

Podczas wymiany przy siatce Joniak trafił Le mocnym prawym sierpowym. Zawodnik z Cieszyna padł na matę, gdzie otrzymał dwa kolejne ciosy od przeciwnika. Wtedy wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Le miał pretensje o zbyt szybkie przerwanie. Tak czy inaczej Joniak wraca do gry w efektownym stylu!

Kolejna walka i kolejny nokaut w pierwszej rundzie! Mariusz Joniak zwycięski!

Pora na drugie starcie tego wieczoru. Tobiasz Le skrzyżuje rękawice z Mariuszem Joniakiem. To już za chwilę!

Od początku pojedynku "Chicatoro" ustawiała sobie rywalkę mocnymi ciosami. Castkova nie była w stanie unikać przyjmowania ciosów. W końcu Polka zaatakowała potężnym kopnięciem na korpus. Czeszka zgięła się w pół i padła na matę. Czyżewska dopełniła dzieła zniszczenia w parterze. Imponujący powrót na zwycięskie tory!

I mamy nokaut w pierwszej rundzie! Kapitalny występ Wiktorii Czyżewskiej!

Czas na walkę otwarcia! Petra Castkova kontra Wiktoria Czyżewska - to już za moment!

Przed nami dziewięć walk w formule MMA. W najważniejszym pojedynku gali poznamy nowego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Zostanie nim albo Leo Brichta albo Valeriu Mircea.

Dobry wieczór! Czas na KSW 91 w Libercu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo!